Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ele
12.11.2007 19:51

Elektrim reaktywacja?

Akcjonariusze Elektrimu mają 4 grudnia upoważnić zarząd do ponownego wprowadzenia spółki na giełdę lub na NewConnect, w ciągu 6 miesięcy od uprawomocnienia się zakończenia postępowania upadłościowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Akcjonariusze Elektrimu mają 4 grudnia upoważnić zarząd do ponownego wprowadzenia spółki na giełdę lub na NewConnect, w ciągu 6 miesięcy od uprawomocnienia się zakończenia postępowania upadłościowego. *

W porządku obrad NWZA jest zapisane: "podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Spółki do podjęcia działań zmierzających do ponownego dopuszczenia akcji Spółki do obrotu na rynku giełdowym albo w
alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów
Wartościowych w Warszawie S.A."

Był to jeden z warunków uzyskania zgody na wykluczenie Elektrimu z obrotu giełdowego.

Spełnienie tego warunku nie będzie jednak konieczne, jeśli sąd ogłosi upadłość likwidacyjną Elektrimu lub jeśli po przeprowadzeniu wezwania liczba akcji w wolnym obrocie będzie niższa niż 15 proc. wszystkich akcji Elektrimu.

_ Na początku listopada zarząd Giełdy Papierów Wartościowych zgodził się na wykluczenie akcji Elektrimu z obrotu giełdowego pod warunkiem ogłoszenia wezwania na sprzedaż lub zamianę akcji spółki. _Elektrim ma też publikować na stronie internetowej informacje o przebiegu postępowania upadłościowego oraz zadeklarować, że będzie publikować takie informacje również po wykluczeniu akcji z obrotu.

Wniosek o wykluczenie akcji Elektrimu z giełdowego obrotu dwukrotnie składał zarząd tej spółki, powołując się na decyzję sądu o postawieniu Elektrimu w stan upadłości z możliwością zawarcia układu.

Pierwszy wniosek zarządu Elektrimu z początku września został odrzucony przez zarząd GPW, a jako jeden z warunków ewentualnej zgody podawano ogłoszenie przez większościowego akcjonariusza wezwania na 100 proc. akcji w celu umożliwienia wyjścia z inwestycji akcjonariuszom mniejszościowym.

Tagi: ele, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz