Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elektrim zmienił zdanie i nie zamierza konsultować decyzji z radą

0
Podziel się:

Zarząd Elektrimu SA, wobec niekompletnego składu rady nadzorczej nie zamierza konsultować decyzji z radą i będzie działać zgodnie ze swoimi kompetencjami

- podał Elektrim w środowym komunikacie.

'Wobec (...) utraty zdolności do działania w charakterze organu nadzorczego Elektrim SA niekompletnego składu rady, zarząd Elektrim SA nie ma możliwości uwzględnienia procedur konsultacyjnych i będzie działał zgodnie ze swoimi kompetencjami' - napisano w komunikacie spółki.

We wtorek 20 marca RN zdecydowała, iż podejmowanie przez zarząd Elektrimu decyzji w niektórych sprawach wymaga zgody przewodniczącego rady nadzorczej.

Jednak w miniony wtorek, 27 marca, trzech spośród siedmiu członków rady zrezygnowało z jej członkostwa. Odsunęło to groźbę odwołania obecnego zarządu spółki, do czego dążył Vivendi. Wcześniej zarząd Elektrimu deklarował, że będzie informować przewodniczącego rady o wszystkich ważnych decyzjach, mimo że uznał decyzję rady za bezprawną.

Na 20 marca zwołano NWZA Elektrimu, które ma powołać w głosowaniu grupami nową radę nadzorczą spółki.

Obecnie Vivendi ma jednego oficjalnego przedstawiciela w radzie, a pozostali dwaj członkowie, według spekulacji prasowych, mogą go wspierać.

Zarząd Elektrimu zadeklarował, że do czasu zebrania się NWZA nie będzie podejmował żadnych czynności, które wymagają uprzedniej uchwały rady nadzorczej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)