Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska firma chce wejść do Skandynawii. Zajmie się tam zużytymi katalizatorami

1
Podziel się:

Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie nabycia udziałów w spółce z branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych i płytek drukowanych w Skandynawii. Warunkiem transakcji jest przedstawienie przez kontrahenta aktualnych wyników zarówno prawnego, jak i finansowego procesu due diligence.

Polska firma chce wejść do Skandynawii. Zajmie się tam zużytymi katalizatorami
(PAP/Paweł Supernak)

Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie nabycia większościowego udziału w spółce z branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych i płytek drukowanych w Skandynawii. Warunkiem transakcji jest przedstawienie przez kontrahenta aktualnych wyników zarówno prawnego jak i finansowego procesu due diligence.

Strony listu intencyjnego ustaliły, że od daty jego podpisania będzie 60 dni wyłączności dla Elemental Capital na prowadzenie negocjacji. Przeprowadzenie transakcji planowane jest nie później niż do dnia 15 listopada 2016 roku.

- Zależy nam na włączaniu do grupy firm zdrowych, doświadczonych i wzmacniających nasz potencjał geograficznie, zwłaszcza w kluczowych segmentach recyklingu zużytych katalizatorów oraz układów drukowanych - powiedział prezes Paweł Jarski, cytowany w komunikacie. - Nasza obecna skala pozwala nam na współpracę z dużymi odbiorcami surowca, a poziom zaawansowania naszej technologii coraz mocniej zbliża nas do jakości i czystości odzyskiwanego materiału oferowanego przez huty - dodał.

Jak informuje prezes Elemental Holding, już dziś jako jedyny w tej części Europy produkuje czysty koncentrat pozbawiony aluminium i stali. Po zakończeniu inwestycji w Bydgoszczy w budowę linii do przetwarzania i próbkowania układów drukowanych spółka będzie analizować możliwości pozyskania partnera do budowy pieców do pyrolizy. W ten sposób Elemental wejdzie "na kolejny szczebel rozwoju technologicznego" - wskazuje prezes.

Spółka plan inwestycyjny rozłożyła na trzy lata i ma być realizowany w dwóch etapach. Pierwszy, zaplanowany na półtora roku, będzie kosztował około 10 mln euro. Zakłada budowę linii do przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych oraz układów drukowanych w zakładzie Bydgoszczy. Koszt drugiego etapu, który ma się zakończyć w 2018 roku, wyniesie ok. 20 mln euro.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Canaris
8 lat temu
A gdzie my możemy wejść tylko w d.........