Notowania

Elemental Holding rozważa przejęcie spółki w Holandii. Decyzja jeszcze w tym roku

Spółka poinformowała o planowanym przejęciu.

Podziel się
Dodaj komentarz
Paweł Jarski, prezes Elemental Holding

Spółka Elemental Holding rozważa przejęcie podmiotu w Holandii. Na celownik wzięła firmę z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych.

Elemental Holding podał, że zawarł list intencyjny, według którego w najbliższych tygodniach mają zostać określone zasady i warunki nabycia pakietu kontrolnego holenderskiej spółki. Planowana transakcja ma zostać przeprowadzona do końca tego roku.

"Proces negocjacyjny zakłada w pierwszej kolejności przeprowadzenie przez spółkę prawnego, finansowego i podatkowego due diligence, którego rezultaty rzutować mają na dalszy przebieg rozmów oraz przeprowadzenie transakcji" - podaje Elemental Holding.

Zgodnie z listem Elemental Holding ma 6 miesięcy wyłączności na prowadzenie negocjacji oraz termin realizacji transakcji nie później niż do 1 stycznia 2018 roku.

"Spółka, której udziały mają być przedmiotem transakcji, jest na rynku holenderskim wiodącym przedsiębiorstwem specjalizującym się w recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych oraz złomu elektroniki, generując przychody na poziomie 16 mln euro rocznie" - podaje spółka.

Kurs akcji Elemental Holding od początku 2017 roku

Według informacji Elemental Holding, spółka zlokalizowana jest w centralnej części Holandii, posiada profesjonalny zakład recyklingu, wyposażony w linie do demontażu, separacji, cięcia i mielenia odpadów oraz diagnostyki monolitu ceramicznego i frakcji elektronicznych. Sieć zakupowa spółki obejmuje kraje Beneluksu.

"Elemental Holding dzięki dotychczasowym akwizycjom zyskał mocną pozycję na rynku skandynawskim i brytyjskim. Wejście do krajów Beneluksu to kolejny krok w rozwoju działalności w Europie Zachodniej. Warto zaznaczyć, że międzynarodową ekspansję realizujemy w ramach środków własnych, bez konieczności emisji akcji. Należy także mieć na uwadze, że rynek recyklingu ma charakter sezonowy - kwartalne wahania cen surowców nie powinny wpływać na ocenę całorocznej działalności spółki - zwłaszcza przy tak dużym zasięgu geograficznym" - skomentował prezes Elemental Holding Paweł Jarski, cytowany w komunikacie.

Grupa Elemental działa na 35 rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poza Polską w oparciu o własne oddziały (m.in. na Litwie, w Słowacji, Turcji, Emiratach Arabskich, Finlandii, Estonii i Wielkiej Brytanii) oraz przedstawicielstwa handlowe. Spółki Elemental Holding pozyskują złom metali nieżelaznych, odpady elektroniczne oraz zużyte katalizatory na około 50 rynkach na świecie.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

Tagi: elemental holding, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2017

Folksdojcz...i to się nie podoba.Jak zacofani Polacy śmią się bogacić!

06-09-2017

Dandy AndyNiby ładny, a brzydki, jak morda złego psa.

Rozwiń komentarze (2)