Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elkop chce przejmować

0
Podziel się:

Elkop chce się intensywnie rozwijać m.in. poprzez akwizycje podmiotów z atrakcyjnych wzrostowych branż.

Elkop chce przejmować

Elkop chce się intensywnie rozwijać m.in. poprzez akwizycje podmiotów z atrakcyjnych wzrostowych branż - podała spółka w komunikacie przedstawiającym strategię na lata 2007-2012.

Firma chce się restrukturyzować i odbudować pozycję rynkową. Zamierza zawiązywać sojusze z liczącymi się podmiotami krajowymi i zagranicznymi w zakresie świadczenia usług elektromontażowych na wyłączność, głównie na terenie aglomeracji śląskiej.

Planuje też prowadzić przy współudziale inwestorów zewnętrznych projektów związanych z energetyką odnawialną, w tym energetyką wiatrową.

Elkop przywróci produkcję urządzeń elektrycznych na potrzeby własne oraz sprzedaż zewnętrzną. Chce też zrestrukturyzować zadłużenie wynikające z prowadzonego postępowania układowego.

Spółka bada rynek w zakresie potencjalnych celów akwizycyjnych. W przyszłości planuje zlecić poszukiwanie przedsiębiorstw do nabycia wyspecjalizowanym doradcom finansowym.

"Elkop zamierza również wykorzystać nadarzające się okazje rynkowe, działając jako inwestor lub koinwestor" - poinformowała firma w komunikacie.

Za atrakcyjne uważa takie branże jak budownictwo, w tym budownictwo drogowe, budownictwo związane z ochroną środowiska, sektor usług dla firm z branży budowlanej i sektor produkcji osprzętu elektrycznego, a także sektor produkcji i handlu technologiami tzw. inteligentnych budynków.

Uwzględnia też inne wzrostowe branże, gdzie może się pojawić jako inwestor finansowy.

"Elkop planuje wykorzystać swój status spółki publicznej w celu finansowania programu rozwoju" - podano w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)