Notowania

eur
08.08.2011 08:15

Emisja Eurocash nie doszła do skutku

Prospekt emisyjny z nią związany stracił ważność. Emisja miała być częścią transakcji przejęcia akcji Emperii, która zostanie ostatecznie sfinansowana z kredytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ W związku z niezgłoszeniem przez zarząd spółki do sądu rejestrowego w sześciomiesięcznym terminie (...) uchwały Zarządu z dnia 5 lutego 2011 r. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru (...) w drodze emisji 21.262.820 akcji serii K emisja akcji serii K nie doszła do skutku _ - czytamy w raporcie.

Spółka poinformowała też, że w konsekwencji _ prospekt emisyjny spółki, zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 17 czerwca 2011 r., (...) stał się bezprzedmiotowy i utracił swoją ważność _.

W styczniu br. spółki Eurocash i Emperia Holding poinformowały, że zawarły umowę inwestycyjną, na mocy której Emperia dokona zbycia na rzecz Eurocash udziałów oraz akcji w 17 spółkach dystrybucyjnych wartych wstępnie 925,98 mln zł. W ramach transakcji Emperia miała objąć akcje serii K, ale w lipcu Eurocash poinformował, że z powodu braku zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) na przejęcie przez niego Grupy Dystrybucyjnej Tradis, spółka zaproponowała Emperii Holding przedłużenie obowiązywania warunków płatności, wygasających 11 lipca 2011 r. Podano wtedy, że jeśli propozycja zostanie przyjęta, zapłata za Grupę Tradis nastąpi w formie akcji oraz gotówki, w innym wypadku transakcja warta 926 mln zł zostanie sfinalizowana wyłącznie gotówką.

Wcześniej Eurocash poinformował, że zawarł z Bankiem Pekao SA i ING Bankiem Śląskim umowę kredytu do kwoty 1,07 mld zł na sfinansowanie zakupu akcji i udziałów w spółkach nabywanych od Emperia Holding. Wcześniej spółka zakończyła program skupu akcji własnych po nabyciu 77.693 walorów, stanowiących 0,056 proc. kapitału, i ze względu na ograniczoną liczbę akcji dostępnych do skupu odstąpiła od wprowadzania programu motywacyjnego.

Tagi: eur, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz