Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Empik stawia na audiobooki. Liczy na podwojenie ich sprzedaży

6
Podziel się:

Współpraca z Virtualo oraz Biblioteką Akustyczną, która dołączyła do Grupy Empik sprawia, że firma posiada obecnie najszerszą ofertę na rynku e-contentu.

Empik stawia na audiobooki. Liczy na podwojenie ich sprzedaży
(LECH GAWUC/REPORTER)

Empik, po połączeniu z Virtualo.pl i Biblioteką Akustyczną, spodziewa się do końca tego roku 30-procentowego wzrostu sprzedaży e-booków i niemal 100-procentowej dynamiki sprzedaży audiobooków.

"Empik stawia na rozwój książek elektronicznych. W Grupie Empik, obok Virtualo - największego agregatora e-booków w Polsce - pojawiła się teraz Biblioteka Akustyczna, wydawca i dystrybutor audiobooków" - czytamy w komunikacie. Jednocześnie spółka przewiduje, że sprzedaż e-booków i audiobooków wzrośnie do końca roku o odpowiednio 30 i 100 procent.

- Obserwując rosnącą popularność form digitalowych, postanowiliśmy zainwestować w rozszerzenie oferty e-książek i audiobooków - powiedziała prezes Empiku Ewa Szmidt-Belcarz, cytowana w komunikacie.

W informacji podano również, że współpraca z Virtualo oraz Biblioteką Akustyczną, która dołączyła do Grupy Empik sprawia, że firma posiada obecnie najszerszą ofertę na rynku e-contentu. Obejmuje ona ponad 45 tys. tytułów e-booków, 1,5 tys. pozycji e-prasy oraz 3 tys. audiobooków.

Anna Kotlonek-Kowalik, dyrektor wydawniczy i członek zarządu Biblioteki Akustycznej dodała, że jest przekonana, że połączenie z Grupą Empik, a co za tym idzie - ścisła współpraca z wydawcami, pozwoli osiągnąć produkcję, promocję i sprzedaż audiobooków "na niespotykaną dotąd skalę".

- Będziemy dążyć do tego, by jak najwięcej tytułów ukazywało się jednocześnie we wszystkich możliwych formatach, w tym oczywiście jako audiobook, mp3 i na CD - wskazała Kotlonek-Kowalik. Spółka zapowiedziała ponadto premierę dedykowanej aplikacji mobilnej łączącej e-booki i audiobooki.

Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Firma ma ponad 230 salonów i jest również operatorem jednego z największych sklepów internetowych w Polsce. Marka należy do Grupy Empik Media & Fashion S.A.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Melania
8 lat temu
Wlascicielem EMPIK jest biznesmen z Izraela. I chyba dlatego na zakupione ksiazki nie dostaje sie zadnej plastkowej torby. Torebke trzeba kupic za cena wyzsza niz w kazdym innym sklepie. W pobliskiej polskiej ksiegarni ksiazke otrzymuje sie w torbie bezplatnie z pieknym nadrukiem ksiegarni .
wiedzący
8 lat temu
Jakoś nikt nie pisze o wycieku radioaktywnym w Norwegii !!! Od kilku dni cisza !
Piotr
8 lat temu
Popsuli rynek książki drukowanej, a teraz biorą się za cyfrową.
Marek
8 lat temu
Brawo! Nareszcie!
bi
8 lat temu
formy digitalowe - a co to takiego?