Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ergis-Eurofilms szykuje się na inwestycje

0
Podziel się:

Zarząd spółki Ergis-Eurofilms ocenia, że firma ma od 50 do 100 mln zł zdolności kredytowej i chce, by taka kwota została zainwestowana przez spółkę w ciągu następnych 18 miesięcy. Inwestycje mogą objąć zarówno rozwój organiczny, jak i przejęcia.

Ergis-Eurofilms szykuje się na inwestycje
(spółka)
bEUEuvmJ

Zarząd spółki Ergis-Eurofilms ocenia, że firma ma od 50 do 100 mln zł zdolności kredytowej i chce, by taka kwota została zainwestowana przez spółkę w ciągu następnych 18 miesięcy. Inwestycje mogą objąć zarówno rozwój organiczny, jak i przejęcia.

"Mamy wolną zdolność kredytową pomiędzy 50 a 100 mln zł. Zarząd stawia sobie za cel, by taka suma została zainwestowana w ciągu 18 miesięcy" - powiedział prezes Ergis-Eurofilms Tadeusz Nowicki.

Dodał, że mogą to być inwestycje organiczne lub przejęcia. Spółka podtrzymuje plan dokonania akwizycji do końca 2007 roku.

bEUEuvmL

"Jeśli chodzi o przejęcia, naszym celem jest Unia Europejska. Wschód nie jest naszym priorytetem" - powiedział Nowicki.

Obecnie trwa inwestycja w linię do produkcji folii stretch typu blown.

"Ta linia powinna ruszyć w pierwszej połowie 2008 roku. Obecnie kończy się budowa hali produkcyjnej" - powiedział prezes.

Łączne wydatki na tę inwestycję to 15,7 mln zł. Zdaniem prezesa, nowa linia będzie posiadać wydajność 5-6 tys. ton rocznie.

bEUEuvmR

_ Prezes ocenia, że nowe inwestycje organiczne będą obejmowały obecny sektor działalności spółki, czy przetwórstwo tworzyw sztucznych, w tym głównie produkcję folii z tworzyw sztucznych. _Spółka opublikowała w poniedziałek skonsolidowane wyniki za II kwartał 2007 roku.

W II kwartale 2007 roku Ergis-Eurofilms miał 99,26 mln zł przychodów, 5,17 mln zł zysku operacyjnego oraz 2,65 mln zł zysku netto. W porównaniu do II kwartału 2006 roku przychody wzrosły o 26,8 proc., zysk operacyjny o 64 proc., a zysk netto o 1 proc.

Według prezesa, wzrost przychodów jest m.in. wynikiem przejęcia w 2006 roku spółki Flexergis (dawniej Drukarnia Baad). Dzięki temu przejęciu przychody wzrosły o 11 proc. Poza tym, przychody zwiększyły się dzięki efektom inwestycji z 2006 roku, w linię do produkcji folii stretch oraz zwiększeniu o 7 proc. przychodów w oddziale w Wąbrzeźnie.

Natomiast niewielki wzrost zysku netto jest wynikiem rozliczenia podatku w trakcie fuzji Ergis i Eurofilms.

bEUEuvmS

Spółka podała, że zysk operacyjny i netto zostały skorygowane o jednorazowe transakcje - sprzedaż akcji Eurofilms przez spółkę Ergis w ofercie publicznej w 2006 roku, z czego firma pozyskała 7 mln zł oraz sprzedaż nieruchomości w II kwartale 2007 roku, za którą uzyskano 900 tys. zł.

_ Zdaniem prezesa, drugie półrocze 2007 roku pod względem wyników nie będzie gorsze niż pierwsze. _

_ _"Spodziewamy się, że druga połowa roku będzie nie gorsza niż pierwsza" - powiedział.

Dodał, że w III kwartale powinny być widoczne wyniki sprzedaży uzyskanej dzięki nowej linii do produkcji taśm bandujących PET, która ruszyła w lipcu tego roku. Wartość tej inwestycji wyniosła 14,5 mln zł.

bEUEuvmT

ZOBACZ TAKŻE:

bEUEuvnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)