Notowania

cyfrowy polsat
14.09.2011 12:51

Erste podniósł rekomendację dla Cyfrowego Polsatu

Analitycy Erste Group, w raporcie z 14 września, podnieśli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "kupuj" z "akumuluj", pozostawiając cenę docelową akcji spółki na niezmienionym poziomie 19 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wonderwolf/Dreamstime.com)

*Analitycy Erste Group, w raporcie z 14 września, podnieśli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do _ kupuj _ z _ akumuluj _, pozostawiając cenę docelową akcji spółki na niezmienionym poziomie 19 złotych. *

Raport przygotowano przy cenie 14,7 zł, a w środę około godz. 12.06 kurs akcji spółki wynosił 13,73 złotego.

Zobacz dzisiejsze notowania Cyfrowego Polsatu

Analitycy Erste Group uważają, że przejęcie Telewizji Polsat zmienia Cyfrowy Polsat ze spółki stabilnej w rosnącą. Zwracają oni uwagę na fakt, że segment telewizyjny grupy zaczyna doganiać lidera rynku, czyli TVN.

Zmiana zalecenia wynika także z potencjalnych synergii, jakie może przynieść grupie przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka. Należy do nich m.in. dostęp do bazy abonentów telekomu.

Erste Group prognozuje, że przychody Cyfrowego Polsatu wyniosą w 2011 r. 2,4 mld zł, zysk z działalności operacyjnej sięgnie 536,7 mln zł, a zysk netto 272,5 mln zł. Z kolei w roku przyszłym będzie to kolejno 2,8 mld zł, 727,1 mln zł oraz 429,4 mln złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: cyfrowy polsat, cps, tvn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz