Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euforia na giełdach w Europie

0
Podziel się:

Indeksy głównych europejskich parkietów zwyżkują obecnie od 4 do niemal 7 procent.

Euforia na giełdach w Europie
(PAP/EPA)

Wygląda na to, że inwestorzy uwierzyli w moc funduszu antykryzysowego. Po tym, jak ministrowie finansów Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie utworzenia stałego mechanizmu pomocy dla potrzebujących krajów strefy euro, inwestorzy ruszyli do kupowania akcji, dzięki czemu w górę wystrzeliły główne indeksy giełd europejskich.

Po fatalnym ubiegłym tygodniu na parkietach giełdowych dziś obserwujemy wzrosty i to w skali, której nie widzieliśmy od dawna. Niemiecki DAX i brytyjski FTSE zwyżkują obecnie ponad 4 procent.

Jeszcze lepiej wypada obecnie główny indeks francuskiej giełdy. CAC40 aktualnie rośnie o około 7 procent.

Najlepiej radzi sobie branża finansowa, a w szczególności banki. Te zostały w ubiegłym tygodniu przecenione najmocniej w obawie o to, że potencjalne bankructwo Grecji spowoduje problemy finansowe instytucji posiadających w swoich portfelach greckie obligacje.

Dzięki decyzjom UE czy MFW inwestorzy uwierzyli, że władze tych instytucji nie dopuszczą do bankructwa Grecji i tym samym do poważniejszych problemów całej strefy euro. Obecnie ceny akcji banków takich jak HSBC, Royal Bank of Scotland, BNP Paribas, Societe Generale czy Credit Agricole rosną od 7 do nawet 20 procent.

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)