Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euroimplant chce wejść na New Connect

0
Podziel się:

Spółka Euroimplant chce pozyskać 25 mln zł i zadebiutować na New Connect

Euroimplant chce wejść na New Connect
(PAP/ EPA)
bEUnDKGJ

Spółka biotechnologiczna Euroimplant w najbliższych tygodniach zadebiutuje na New Connect, w ofercie prywatnej chce pozyskać ok. 25 mln zł.

"Uzyskane środki wystarczą nam na realizację planów inwestycyjnych, będziemy również pozyskiwać fundusze np. ze środków unijnych, ale nie myślimy w tej chwili o kolejnych emisjach" - poinformował prezes Andrzej Kisieliński.

Spółka przeznaczy 14 mln zł na budowę infrastruktury, w tym na budowę nowego laboratorium produkcyjnego, 6,7 mln zł jest przeznaczone na koszty osobowe, a 4,3 mln zł na działalność naukową.

bEUnDKGL

Założony w 2006 r. Euroimplant zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie biotechnologii. Firma chce sprzedawać swoje produkty na rynku zagranicznym i krajowym, gdzie nie ma obecnie żadnej konkurencji.

"Obszary naszej działalności to produkcja zaawansowanych materiałów dla inżynierii tkankowej, medycyny regeneracyjnej i toksykologii in vitro" - powiedział wiceprezes Dariusz Śladowski. Swoje produkty firma będzie sprzedawać na potrzeby przemysłu medycznego, kosmetycznego, a także naukowego.

Pierwsze przychody spółka może zanotować pod koniec przyszłego roku. W 2009 r. ma mieć 15 mln zł przychodów i 1,2 mln zł zysku netto. W 2010 r. przychody mają osiągnąć 30 mln zł, a zysk netto przekroczyć 15 mln zł.

"Około 2012 r. powinniśmy osiągnąć pełną moc produkcyjną co dam nam przychody rzędu 100 mln zł rocznie przy marży ponad 50%" - zapowiedział Śladowski.

bEUnDKGR

Kisieliński powiedział agencji ISB, że spółka nie planuje przeniesienia notowań na rynek regulowany. Dodał, że jeśli pojawią się dodatkowe możliwości, albo potrzeby rozwoju, to za kilka lat firma będzie mogła je finansować ze środków własnych. Firma może w przyszłości zbudować np. obok swojego laboratorium własną klinikę.

"Chcemy współpracować z firmami amerykańskimi, które będą miały utrudnione wejście na rynek europejski z powodów technicznym i regulacyjnych, ale nie myślimy o powiązaniu kapitałowym" - powiedział prezes Kisieliński.

Założycielami spółki są biznesmen Andrzej Kisieliński, naukowiec Dariusz Śladowski oraz specjalista z zakresu rejestracji leków Piotr Mierzejewski. Wspólnie posiadają 100% udziałów w spółce z czego 65% przypada na Kisielińskiego.

Autoryzowanym doradcą spółki jest CEE Capital, a oferującym Wrocławski Dom Maklerski

bEUnDKHm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)