Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fed pozostawił stopy bez zmian

0
Podziel się

Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawiła stopy bez zmian, dodając przy tym, że jest gotowa do dalszego poluźnienia
polityki monetarnej.

Fed pozostawił stopy bez zmian
(United States Federal Reserve/public domain)
bEaeUrDV

Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej, dodając przy tym, że jest gotowa do dalszego poluźnienia polityki monetarnej w celu wsparcia gospodarki - poinformował Fed po zakończeniu posiedzenia.

Amerykańska Rezerwa Federalna na razie powstrzymuje się od zwiększenia ilości posiadanych papierów wartościowych.

Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi więc 0 do 0,25 proc.

bEaeUrDX

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się właśnie pozostawienia stopy procentowej na niezmienionym poziomie.

_ Komitet będzie dalej monitorował perspektywy dla gospodarki i finansów, i jest gotów wprowadzić dodatkowe środki, by wesprzeć ożywienie gospodarcze i z czasem przywrócić inflację do poziomów zgodnych z założeniami _ - napisał Fed w komunikacie.

Fed po raz kolejny podkreślił swoją postawę dalszego utrzymywania stóp na niskim poziomie przez _ wydłużony okres czasu _.

Fed przyznał, że tempo ożywienia i wzrostu miejsc pracy _ zwolniło w ostatnich miesiącach _.

bEaeUrEd

Bank dodał, że inflacja _ jest obecnie na poziomie nieco poniżej _ tego, który uważa za odpowiedni z punktu widzenia stabilności cen.

_ Inflacja prawdopodobnie pozostanie przez jakiś czas przytłumiona, zanim wzrośnie do poziomów, które komitet uważa za zgodne z przyjętymi założeniami _ - napisano.

Rezerwa Federalna podtrzymała swoją decyzję z zeszłego miesiąca o utrzymaniu swojego portfolio na stabilnym poziomie około 2 bilionów dolarów, tak, aby nie pozwolić na odpłynięcie pieniędzy z systemu finansowego.

Kolejne posiedzenie Fed w sprawie stóp procentowych odbędzie się 3 listopada.

bEaeUrEe
bEaeUrEy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)