Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ferrum liczy na lepszą drugą połowę roku

0
Podziel się:

- Jeśli chodzi o wartość sprzedaży, to w 2014 r. będzie to poziom zbliżony raczej do 2013 r. niż do lat ubiegłych.

Ferrum liczy na lepszą drugą połowę roku
(alonzo76ok/CC/Flickr)

Ferrum liczy, że w każdym kwartale 2014 roku na poziomie jednostkowym spółka będzie miała wynik netto ok. zera, natomiast na poziomie skonsolidowanym zysk.

_ - Na poziomie jednostkowym każdy kwartał powinien zakończyć się wynikiem plus-minus zero. Na poziomie skonsolidowanym dodatnią kontrybucję zapewnia nam ZKS Ferrum, więc powinniśmy prezentować wyniki dodatnie _ - powiedział Konrad Miterski, prezes Ferrum.

Spółka zakłada 5-10 procent wzrostu sprzedaży mierzonej tonażem._ - Jeśli chodzi o wartość sprzedaży, to w 2014 r. będzie to poziom zbliżony raczej do 2013 r. niż do lat ubiegłych _ - powiedział prezes.

W 2013 roku Ferrum miało 336,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, a w 2012 r. 496,6 mln zł.

_ - W tym roku planujemy nakłady inwestycyjne na poziomie 4 mln zł. Będzie to głównie modernizacja linii produkcyjnych, która zwiększy ich moce. Obecnie wykorzystanie mocy jest bliskie 100 proc. _ - powiedział Miterski.

Ferrum liczy na podpisanie umowy ramowej z Gaz-Systemem dotyczącej udziału w programie inwestycyjnym na lata 2014-2018.

Z zatwierdzonego przez prezesa URE programu wynika, że w infrastrukturę przesyłu gazu zostanie zainwestowanych 7,1 mld zł w perspektywie do 2018 roku.

_ - Szacujemy, że z ogólnej wartości inwestycji, na dostawy rur zostanie przeznaczone 1,5 mld zł. Oceniamy, że realne będzie pozyskanie przez Ferrum ok. 40 proc. tej kwoty _ - powiedział Jacek Podwiński, wiceprezes Ferrum.

_ - Podpisanie umowy ramowej powinno nastąpić w III kwartale _ - dodał.

Ferrum chce zmniejszać zadłużenie._ - Będziemy obniżać zadłużenie i naszym celem jest zejście do poziomu trzykrotności długu netto do EBITDA w 2015 r. _ - powiedział prezes.

Miterski oświadczył, że spółka nie ma w planach emisji akcji._ - Spółka posiada akcje własne stanowiące 5,65 proc. kapitału zakładowego. Zmniejszają one pasywa o ok. 13 mln zł. Możemy w razie potrzeby je upłynnić sprzedając inwestorom, ale obecnie Ferrum nie ma takich potrzeb kapitałowych _ - powiedział.

_ - Posiadamy nieruchomości inwestycyjne, które możemy sprzedać. Ich wartość w bilansie wynosi ok. 59 mln zł _ - dodał.

Ferrum jest producentem rur wykorzystywanych do przesyłu mediów palnych oraz w ciepłownictwie. Przez spółkę ZKS Ferrum prowadzi również działalność w zakresie spawanych konstrukcji stalowych.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)