Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ferrum planuje emisję akcji i obligacji

0
Podziel się

Huta Ferrum SA planuje emisję akcji serii D na kwotę do 5 mln zł w subskrypcji zamkniętej i akcji serii E na kwotę do 10 mln zł w subskrypcji otwartej oraz emisji obligacji zamiennych na akcje w wysokości nie wyższej niż 15 mln zł

bEajBQYB

Huta Ferrum (HF) SA planuje emisję akcji serii D na kwotę do 5 mln zł w subskrypcji zamkniętej i akcji serii E na kwotę do 10 mln zł w subskrypcji otwartej oraz emisji obligacji zamiennych na akcje w wysokości nie wyższej niż 15 mln zł - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

O emisjach zdecydują akcjonariusze Huty Ferrum na zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy które odbędzie się 27 maja.

Akcje serii D, zostaną zaoferowane w subskrypcji zamkniętej wyłącznie dla dotychczasowych akcjonariuszy, z prawem poboru na 1 lipca 2004 roku.

bEajBQYD

Natomiast akcje serii E, zostaną zaoferowane w subskrypcji otwartej z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, z prawem poboru na ten sam dzień.

W ubiegłym roku przychody huty wyniosły 120,5 mln zł wobec 93,8 mln zł w 2002. Spółka zmniejszyła stratę netto o połowę, z 26,7 do 13,3 mln zł. Przychody całej grupy Huty Ferrum wzrosły do 142,7 mln zł wobec 106,2 mln zł.

W grudniu ubiegłego roku Huta Ferrum zawarła układ z wierzycielami, obejmujący ponad 19 mln zł zobowiązań. Zawarcie układu było najważniejszym - obok uzgodnionej już w połowie roku restrukturyzacji zobowiązań kredytowych - elementem programu naprawy finansów spółki. Przed restrukturyzacją długi huty sięgały 100 mln zł.

bEajBQZe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)