Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firma zależna PGNiG zawiązała spółkę w Libii

0
Podziel się:

Firma Geofizyka Kraków, w 100% zależna od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zawiązała w Libii spółkę akcyjną Geofizyka Kraków Libia i objęła w niej 60% akcji.

Firma zależna PGNiG zawiązała spółkę w Libii
(EPA/PAP)

Firma Geofizyka Kraków, w 100% zależna od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zawiązała w Libii spółkę akcyjną Geofizyka Kraków Libia i objęła w niej 60% akcji.

- _ Kapitał akcyjny wynosi 1.000.000 dinarów libijskich, co stanowi równowartość kwoty 2.040.000 zł i dzieli się na 10.000 akcji o wartości nominalnej 100 dinarów libijskich każdy _ - poinformowało PGNiG.

Akcje w kapitale akcyjnym spółki Geofizyka Kraków Libia objęła w 60% Geofizyka Kraków, a w 40% spółka BARARI Co, z siedzibą w Trypolisie w Libii.

- _ Subskrybenci zgodnie z ustalonym wyżej procentowym podziałem kapitału akcyjnego oraz prawem libijskim, w momencie zakładania spółki zapłacili kwotę 300.000,00 libijskich dinarów, która stanowi 30% pieniężnej wartości kapitału akcyjnego spółki. Zapłata pozostałej kwoty każdej akcji pieniężnej nastąpi najdalej w ciągu pięciu lat od daty rejestracji spółki _ - podała spółka.

Przedmiot działalności obejmuje m.in. prowadzenie badań geologicznych w celu określenia złóż ropy i gazu naturalnego, projektowanie i wykonywanie badań geofizycznych i prowadzenie prac wiertniczych dla badań sejsmicznych

W grudniu PGNiG wygrało przetarg na koncesję poszukiwawczą węglowodorów w Libii. PGNiG uzyskało wtedy prawo do prowadzenia prac poszukiwawczych na koncesji poszukiwawczo-wydobywczej nr 113 zlokalizowanej w basenie naftowym Murzuq (zachodnia Libia). Powierzchnia bloku koncesyjnego 113 wynosi 5494 km2.

Pod koniec lipca PGNiG, które na początku czerwca wygrało przetarg na koncesję poszukiwawczą na bloku nr 3 Bahariya w Egipcie, parafowało arabską i angielską wersję umowy koncesyjnej i złożyło wstępną gwarancję bankową.

W 2006 roku spółka badała też sytuację w Algierii, interesowała się również republikami środkowo-azjatyckimi, przede wszystkim Kazachstanem i Uzbekistanem.

Według wcześniejszych informacji przedstawicieli spółki, koszty koncesji poszukiwawczej to kilkanaście-kilkadziesiąt milionów USD.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)