Notowania

krb
15.06.2012 07:51

Fitch obniża rating dużego banku z GPW

Agencja obniżyła rating polskiego banku do BBB z A-. To efekt wcześniejszej decyzji w sprawie dominującej nad nim zachodniej instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bedo/Dreamstime)

Agencja Fitch obniżyła rating BZ WBK do _ BBB _ z _ A- _ z perspektywą stabilną i potwierdziła rating podmiotu Kredyt Bank na poziomie _ BBB _, nadając ratingowi perspektywę stabilną.

Fitch obniżył krótkoterminowy rating podmiotu BZ WBK do _ F3 _ z _ F2 _. Agencja potwierdziła viability rating BZ WBK na poziomie _ bbb _ i usunęła go z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

Z kolei rating _ BBB _ Kredyt Banku oraz rating krótkoterminowy na poziomie _ F3 _ i rating wsparcia _ 2 _ zostały usunięte z listy obserwacyjnej ze wskazaniem pozytywnym.

Fitch podał, że zmiana ratingów BZ WBK nastąpiła w wyniku obniżenia ratingu podmiotu dominującego BZ WBK - Banku Santander oraz oceny profilu kredytowego banku, który powstanie po połączeniu BZ WBK i Kredyt Banku.

Według agencji, obniżenie ratingu Banku Santander zmniejsza możliwości udzielenia wsparcia przez ten podmiot na rzecz BZ WBK i połączonego podmiotu. Agencja uważa także, że gotowość Banku Santander do udzielania wsparcia pozostaje na wysokim poziomie, biorąc pod uwagę strategiczne znaczenie działalności prowadzonej przez ten bank w Polsce.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: krb, bzw, fitch, rating, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz