Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

FON zapowiada 9-proc. rentowność netto

0
Podziel się:

FON spodziewa się, że dzięki m.in. przejęciom w branży budownictwa drogowego oraz deweloperskiej, w 2008 r. przychody grupy wyniosą ok. 340 mln zł, a rentowność netto 9 proc.

FON zapowiada 9-proc. rentowność netto
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

FON spodziewa się, że dzięki m.in. przejęciom w branży budownictwa drogowego oraz deweloperskiej, w 2008 r. przychody grupy wyniosą ok. 340 mln zł, a rentowność netto 9 proc. - poinformował Krzysztof Kania z zarządu firmy. Te plany są jednak zależne głównie od powodzenia emisji akcji serii F z prawem poboru, z której FON chce uzyskać do 45 mln zł.

"Jeżeli udadzą się nasze plany przejęć, zarząd szacuje, że w 2008 roku przychody grupy powinny wynieść 340 mln zł, a rentowność netto sięgnąć 9 procent. W 2009 roku powinno to być 450 mln zł przy 12 procentowej rentowności, a w 2010 roku, jeśli rynek będzie się tak nadal rozwijał, będzie to ponad 700 mln przychodów i 100 mln zł zysku netto" - powiedział we wtorek na konferencji Krzysztof Kania z zarządu FON.

W 2006 roku FON wycofał się z branży medialnej i w IV kwartale 2006 roku, po kupnie hal produkcyjnych wraz z zapleczem przystosowanym do produkcji konstrukcji stalowych dla budownictwa oraz konstrukcji specjalistycznych, rozpoczął działalność w tym segmencie.

W związku z koniunkturą w branży deweloperskiej i budowlanej, spółka chce rozwinąć działalność również w tych kierunkach. "Nasz cel to stworzenie grupy, której działalność opiera się na produkcji konstrukcji stalowych, budownictwie drogowym i inżynieryjnym oraz działalności deweloperskiej" - powiedział Kania. Aby zrealizować te plany spółka zamierza przeprowadzić dwie emisje akcji.

Obecnie FON czeka na zatwierdzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego akcji serii F, które są oferowane w ramach prawa poboru. FON chce w ten sposób pozyskać od
5 do 44,8 mln zł.

Kolejnym źródłem kapitału ma być prywatna emisja. Akcjonariusze będą 30 czerwca decydować o kolejnym podwyższeniu kapitału przez emisję akcji serii G kierowanej do Investment Friends SA z Płocka oraz prywatnych przedsiębiorców. Z tej emisji FON powinien pozyskać 40 mln zł.

"Myślę, że zdecydowana większość środków z tych emisji, około 60 proc. może trafić na rozwinięcie działalności deweloperskiej, zakupy ziemi i ewentualne przejęcia, około 30-35 proc. na przejęcia spółek drogowych, a reszta na wzmocnienie produkcji konstrukcji stalowych" - powiedział Kania.

Około godz. 15.42 jedna akcja FON kosztowała 0,63 zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)