Notowania

fts
10.02.2011 09:37

Fortis Bank Polska ma linię kredytową do 1,8 mld euro

W ramach linii kredytowej Fortis Bank może uzyskać od podmiotu dominującego wobec swojego największego akcjonariusza (Fortis Bank SA/NV) transze denominowane w euro, frankach lub w złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redvers/CC/Flickr)

Fortis Bank Polska zawarł umowę z BNP Paribas, na mocy której uzyska linię kredytową o równowartości do 1,8 mld euro. W ramach linii kredytowej Fortis Bank może uzyskać od podmiotu dominującego wobec swojego największego akcjonariusza (Fortis Bank SA/NV) transze denominowane w euro, frankach lub w złotych.

_ Zarząd Fortis Banku Polska SA informuje o podpisaniu w dniu 9 lutego 2011 roku ramowej umowy kredytowej z dnia 31 stycznia 2011 roku pomiędzy BNP Paribas SA z siedzibą w Paryżu a bankiem. Na podstawie ramowej umowy kredytowej, BNP Paribas SA udzieli bankowi linii kredytowej do maksymalnej wysokości równowartości 1.800 mln euro łącznie. W ramach linii kredytowej bank może uzyskać transze denominowane w EUR, CHF lub w PLN _ - głosi komunikat.

Umowa obejmuje środki w wysokości 250 mln CHF uruchomione 29 października 2010 roku oraz zastępuje linię kredytową z Fortis Finance Belgium SCRL/CVBA z siedzibą w Brukseli (na 200 mln euro), która wygasła 4 lutego 2011 roku. Ponadto 4 lutego Fortis uruchomił transzę w wysokości 800 mln zł, na okres trzech lat.

_ Środki finansowe z kredytu przeznaczone zostaną na rozwój bieżącej działalności operacyjnej oraz na ogólne cele korporacyjne banku. Minimalny okres trwania transzy kredytu wynosi 18 miesięcy, a maksymalny 10 lat. Oprocentowanie transz może być stałe lub zmienne. Warunki kredytowania nie odbiegają od warunków rynkowych _ - czytamy dalej w komunikacie.

Umowa gwarantuje Bankowi stabilne źródło finansowania przez nadrzędny podmiot dominujący, podkreśla bank. Strategicznym udziałowcem Fortis Bank Polska jest Fortis Bank SA/NV, do którego należy 99,87% akcji, z czego 21,74% za pośrednictwem Dominet SA. Z kolei Fortis Bank SA/NV w 74,93% należy do BNP Paribas SA.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Fortis Bank miał 49,94 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 275,72 mln zł straty rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: fts, fortis bank polska, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz