Notowania

fortis bank polska
21.03.2011 11:06

Fortis Bank Polska zmienia nazwę

Udziałowcy zaakceptowali nową nazwę banku - BNP Paribas Bank Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bnpparibas.pl)

Nadzwyczajne Walne Fortis Bank Polska zaakceptowało nową nazwę banku - BNP Paribas Bank Polska.

_ Decyzja o nowej nazwie formalnej oznacza jednocześnie, że bank rozpoczyna proces zmiany marki, pod którą oferuje obecnie swoje produkty i usługi. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku aktualne logo: BNP Paribas Fortis zastąpi nowe: BNP Paribas. O wszystkich tych zmianach bank będzie informował swoich klientów oraz kontrahentów _ - podano w komunikacie.

Decyzja o nowej nazwie formalno-prawnej, jak i nowej marce banku nie oznacza jednak zmian w jego strukturze kapitałowej. Grupa BNP Paribas jest podmiotem dominującym w stosunku do Fortis Banku SA/NV z siedzibą w Brukseli, do którego należy 99,87% akcji Fortis Banku Polska. Na zmianę statutu banku dotyczącą nazwy zezwoliła już również Komisja Nadzoru Finansowego.

W połowie maja ub. roku francuski bank BNP Paribas kupił 16.738.712 akcji Fortis Bank Polska, stanowiących 99,81 proc. kapitału i uprawniających do tyluż głosów na WZ, w wyniku bezpośredniego nabycia przez BNP Paribas 263.586.083 akcji Fortis Bank S.A./N.V. z siedzibą w Brukseli, reprezentujących 54,55% kapitału zakładowego i praw głosu w Fortis Bank Belgium.

Tym samym, polski Fortis Bank poprzez swojego bezpośredniego właściciela dołączył do struktur BNP Paribas. Następstwem zmian o charakterze właścicielskim jest rebranding Fortis Banku Polska.

Wcześniej, w sierpniu 2009 r. nastąpiła fuzja operacyjna Fortis Banku i Dominet Banku, a prawne połączenie instytucji nastąpiło 31 lipca. W listopadzie ub. roku bank zakończył proces zmiany logo w większości placówek połączonego Fortis Banku i dawnego Dominet Banku na BNP Paribas Fortis, choć prawną nazwą banku pozostał Fortis Bank Polska.

Fortis Bank Polska miał 41,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 429,88 mln zł straty rok wcześniej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t99078.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/bz;wbk;w;ciagu;kilku;lat;zmieni;marke,142,0,787086.html) BZ WBK w ciągu kilku lat zmieni markę BZ WBK po zmianie właściciela spodziewa się, że w ciągu kilku lat dojdzie do jego rebrandingu - poinformował Mateusz Morawiecki, prezes banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t41939.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/fortis;bank;zmieni;nazwe;na;bnp;paribas,233,0,775145.html) Fortis Bank zmieni nazwę na BNP Paribas? Nadzwyczajne walne zgromadzenie Fortis Bank Polska podejmie decyzję w sprawie zmiany nazwy na BNP Paribas Bank Polska, wynika z uchwał na walne, zaplanowane na 18 marca.
Tagi: fortis bank polska, fts, logo, marka, rebranding, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz