Notowania

Przejdź na
fts
21.02.2011 10:02

Fortis Bank zmieni nazwę na BNP Paribas?

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Fortis Bank Polska podejmie decyzję w sprawie zmiany nazwy na BNP Paribas Bank Polska, wynika z uchwał na walne, zaplanowane na 18 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redvers/CC/Flickr)

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Fortis Bank Polska podejmie decyzję w sprawie zmiany nazwy na BNP Paribas Bank Polska, wynika z uchwał na walne, zaplanowane na 18 marca.

W połowie maja ubiegłego roku francuski bank BNP Paribas kupił 16.738.712 akcji Fortis Bank Polska, stanowiących 99,81 proc. kapitału i uprawniających do tyluż głosów na WZ, w wyniku bezpośredniego nabycia przez BNP Paribas 263.586.083 akcji Fortis Bank S.A./N.V. z siedzibą w Brukseli, reprezentujących 54,55 proc. kapitału zakładowego i praw głosu w Fortis Bank Belgium.

Tym samym, polski Fortis Bank poprzez swojego bezpośredniego właściciela dołączył do struktur BNP Paribas. Następstwem zmian o charakterze właścicielskim jest rebranding Fortis Banku Polska.

Wcześniej, w sierpniu 2009 r. nastąpiła fuzja operacyjna Fortis Banku i Dominet Banku, a prawne połączenie instytucji nastąpiło 31 lipca. W listopadzie ub. roku bank zakończył proces zmiany logo w większości placówek połączonego Fortis Banku i dawnego Dominet Banku na BNP Paribas Fortis, choć prawną nazwą banku pozostał Fortis Bank Polska.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Fortis Bank miał 49,94 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 275,72 mln zł straty rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: fts, fortis bank polska, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz