Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
28.01.2016 16:52

Fundusz Venture Incubator zainwestował w Infermedica

Podziel się
Dodaj komentarz

Fundusz inwestycyjny Venture Incubator nabył udziały w Infermedica od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, podały spółki.

"Spółka Infermedica założona w ramach projektu 'Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym' Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ pozyskała kolejnego, dużego inwestora. Opracowanym przez spółkę medycznym systemem informatycznym zainteresował się Venture Incubator. To wrocławski fundusz inwestycyjny tworzony m.in. przez Macieja Jarzębowskiego oraz Jakuba Sitarza - jednych ze współzałożycieli LiveChat Software S.A" - czytamy w komunikacie.

Infermedica stała się pierwszą spółką z branży zdrowia w portfelu funduszu.

"Nabycie udziałów w spółce Infermedica jest dla nas ważnym wydarzeniem, gdyż tą inwestycją wkraczamy w bardzo atrakcyjny i rozwojowy segment IT w usługach medycznych. Infermedica ma wszelkie podstawy, aby stać się firmą o globalnym zasięgu i swoim doświadczeniem zamierzamy ją w tym wesprzeć" - powiedział prezes Maciej Jarzębowski, cytowany w komunikacie.

Infermedica tworzy oprogramowanie do wstępnej diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Przykładem wykorzystania opracowanej technologii jest m.in. serwis internetowy Doktor-Medi.pl, który przedstawia przypuszczalne jednostki chorobowe, powiązane ze wskazanymi objawami oraz informuje, do jakiego lekarza specjalisty należy się udać.

Venture Incubator to fundusz typu Venture Capital z Wrocławia, specjalizujący się w inwestycjach w spółki z sektora IT na wczesnym etapie rozwoju, działających głównie w modelu SaaS. Spółka notowana jest na alternatywnym rynku obrotu NewConnect w Warszawie. Do inwestycji funduszu Venture Incubator należą już takie firmy jak Brand24, TimeCamp czy notowane na rynku NewConnect Patent Fund SA i ARI SA.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz