Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fuzja Boryszewa i Impexmetalu dopiero w przyszłym roku

0
Podziel się:

Grupa Boryszew zapowiada poprawę wyników finansowych w tym roku wobec 2005 roku, zapowiada też, że w przyszłym roku powróci do planów fuzji z Impexmetalem.

Grupa Boryszew zapowiada poprawę wyników finansowych w tym roku wobec 2005 roku, zapowiada też, że w przyszłym roku powróci do planów fuzji z Impexmetalem - poinformowali przedstawiciele firm.

"Po trzech kwartałach widać, że wynik operacyjny w tym roku będzie lepszy niż w 2005" - powiedział w środę dziennikarzom wiceprezes Boryszewa i Impexmetalu Krzysztof Adamski. "Jeśli chodzi o wynik netto, to ubiegły rok podniósł próg bardzo wysoko, ale nie jest on niemożliwy do przekroczenia" - dodał.

Prezes Boryszewa i Impexmetalu, Adam Chełchowski, powiedział, że obie spółki powrócą do planów fuzji w przyszłym roku.

We wtorek Boryszew poinformował, że zarządy obu podmiotów zdecydowały o nieskładaniu do sądu wniosku o połączenie w oparciu o przygotowaną przez doradcę rekomendację.

_ Spółki podały, że zaproponowany przez doradcę parytet wymiany akcji nie oddaje pełnej ich wartości. _"Nie rezygnujemy z połączenia, myślimy o tym, żeby w przyszłym roku je przeprowadzić, ale nie musi to być fuzja, są różne możliwości, na przykład wezwanie" - powiedział.

"Na razie jednak wstrzymujemy fuzję, bo nie chcemy jej przeprowadzać w czasie realizacji pewnych projektów, gdyż po ich zakończeniu zmieniłaby się wycena podmiotów" - dodał.

Zapewnił jednocześnie, że wstrzymanie fuzji nie oznacza wstrzymania wdrażania opracowanej wcześniej strategii rozwoju.

"Boryszew teraz jest w stanie realizować spójną strategię z Impexmetalem. Strategia nie zależy od pełnego przejęcia" - powiedział. Chełchowski zapowiedział, że do końca roku zarząd zdecyduje o ewentualnej sprzedaży niemieckiej spółki Kuag Elana.

Prezes dodał, że chce, aby ten podmiot notował dodatnie wyniki finansowe, ale w parku przemysłowym gdzie działa, firma nim zarządzająca dyktuje bardzo wysokie ceny energii i usług związanych z działalnością operacyjną.

Usługi dostarczane przez park są bardzo drogie i jeśli nie uda się nam wynegocjować niższych stawek, to będziemy musieli dokonać dezinwestycji" - powiedział. Boryszew kupił w ubiegłym roku niemiecką spółkę produkującą granulat i włókna poliestrowe za 5 mln euro. Niedawno dokonał tam podwyższenia kapitału w wysokości 3 mln euro.

Boryszew zapłacił ponadto 2,5 mln euro za część maszyn z niemieckiej firmy, które przewieziono do spółki Elana. Chełchowski ujawnił, że Boryszew zawiązał już stosowne rezerwy związane z ryzykiem inwestycyjny w Kuag Elanie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)