Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fuzje światowych giełd szansą dla GPW

0
Podziel się:

Warszawski parkiet będzie częścią jednej z największych giełd świata - mówi Ludwik Sobolewski.

Fuzje światowych giełd szansą dla GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Warszawski parkiet będzie częścią jednej z największych giełd na świecie - mówi Ludwik Sobolewski, prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że planowane są fuzje niemieckiej giełdy - Deutsche Boerse z międzynarodową NYSE Euronext, a także parkietów w Londynie i Toronto. Ludwik Sobolewski uważa, że po przeprowadzeniu planowanych fuzji powstaną giełdy, na których będą notowane największe na świecie firmy:

POSŁUCHAJ LUDWIKA SOBOLEWSKIEGO:

W takiej sytuacji Warszawa będzie dobrym miejscem dla spółek średnich i mniejszych - dodaje prezes GPW: _ - My zajmujemy się właśnie takimi firmami. A wielkie, połączone platformy nie będą już aktywnie szukać tego typu firm - _ uważa Sobolewski.

Ludwik Sobolewski przypomina, że w ubiegłym roku GPW podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z NYSE Euronext, co oznacza, że warszawski parkiet stanie się częścią jednej z największych giełd na świecie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t78768.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/inwestorzy;w;usa;boja;sie;fuzji;gield,69,0,772421.html) Inwestorzy w USA boją się fuzji giełd Akcje operatora giełdy w Nowym Jorku straciły ponad 3 proc., a technologicznego Nasdaqa ponad 5 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t78824.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gieldy;w;nowym;jorku;i;frankfurcie;lacza;sily,129,0,772225.html) Giełdy w Nowym Jorku i Frankfurcie łączą siły Zdaniem amerykańskich mediów, fuzja jest przejawem nasilającej się globalizacji rynków finansowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/to;bedzie;jedna;z;najwiekszych;gield;swiata,235,0,768491.html) To będzie jedna z największych giełd świata Na połączonych parkietach w Londynie i Toronto notowanych będzie ponad 6700 spółek.
giełda
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)