Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gadu-Gadu po 21 zł

0
Podziel się:

Gadu-Gadu planuje ekspansję zagraniczną i rozważa wejście w rynek MVNO. Cena maksymalna jednej akcji w ofercie publicznej spółki została ustalona na 21 zł - poinformowało Gadu-Gadu w skrócie prospektu emisyjnego.

Gadu-Gadu planuje ekspansję zagraniczną i rozważa wejście w rynek MVNO. Cena maksymalna jednej akcji w ofercie publicznej spółki została ustalona na 21 zł - poinformowało Gadu-Gadu w opublikowanym w poniedziałek skrócie prospektu emisyjnego.

W ofercie publicznej znajdzie się 1.250.000 istniejących akcji serii A i 3.708.611 nowych akcji serii C.

W ramach puli podstawowej Gadu-Gadu w transzy inwestorów insytucjonalnych oferuje 2,8 mln akcji serii C oraz chce sprzedać 625 tys. akcji, w tym 500 tys. akcji należących do Warsaw Equity Holding, a 125 tys. do Łukasza Foltyna. W ramach transzy otwartej do objęcia będzie 908.611 akcji serii C.

Natomiast w ramach puli dodatkowej do sprzedaży będzie 625 tys. akcji, w tym 500 tys. akcji należących do Warsaw Equity Holding, a 125 tys. - do Łukasza Foltyna.

Składanie deklaracji nabycia akcji spółki możliwe będzie od 30 stycznia do 1 lutego. Zapisy na akcje Gadu-Gadu w ofercie publicznej potrwają od 2 do 12 lutego. Przydział akcji oferowanych nastąpić ma do 9 dni roboczych po zamknięciu publicznej subskrybcji.

Oferującym akcje jest Internetowy Dom Maklerski SA.

_ Przy założeniu, że cena emisyjna jednej akcji wyniesie 21 zł, spółka z publicznej emisji akcji pozyska 75,1 mln zł. _ Środki te przeznaczy na inwestycje w infrastrukturę techniczną niezbędną do działania komunikatora, w tym około 3 mln zł m.in. na zakup sprzętu serwerowego i sieciowego oraz kolejne 3 mln zł na inwestycje w rozwój infrastruktury serwerowej do obsługi serwisów społecznościowych oraz radia internetowego.

Spółka planuje przeznaczyć do 39 mln zł na przejęcia innych firm m.in. internetowych portali tematycznych.

Gadu-Gadu podało, że rozważa wejście na rynek MVNO. Spółka podała, że podpisała już list intencyjny w tej sprawie z jednym z polskich operatorów GSM. Gadu-Gadu zakłada, że jeśli podpisze umowę na świadczenie usług MVNO przeznaczy na ten cel z emisji do 21 mln zł.

Z emisji spółka chce także 3 mln zł przeznaczyć do rozbudowę infrastruktury serwerowej do świadczenia usług wersji biznesowej komunikatora Gadu-Gadu.

Spółka planuje także ekspansję zagraniczną, zakłada przejęcia spółek działających na innych rynkach. Z emisji planuje przeznaczyć do 4,5 mln zł na budowę infrastruktury serwerowej do świadczenia usług komunikatora internetowego na rynkach zagranicznych.

Gadu-Gadu w 2005 roku uzyskała około 3,2 mln zł zysku netto i 8,2 mln zł przychodów. Po pierwszym półroczu 2006 spółka miała 5,4 mln zł przychodów i 2 mln zł zysku netto i na koniec 2006 roku prognozuje, że przychody wzrosły do 10,47 mln zł, a zysk do 3,7 mln zł.

Obecnie właścicielami firmy są fundusz Warsaw Equity Holding (WEH)(76,97 proc. akcji ) oraz twórca komunikatora - Łukasz Foltyn (19,24 proc.).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)