Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gnt
24.10.2008 18:08

Gant będzie budował w przyszłym roku

Gant Development chce, by wszystkie cztery inwestycje mieszkaniowe, których rozpoczęcie planuje na 2009 rok, ruszyły w pierwszej połowie roku - poinformował PAP prezes spółki Henryk Feliks.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Gant Development chce, by wszystkie cztery inwestycje mieszkaniowe, których rozpoczęcie planuje na 2009 rok, ruszyły w pierwszej połowie roku - poinformował prezes spółki Henryk Feliks. *

Gant planuje w 2009 roku rozpocząć projekt Pod Fortem w Krakowie, inwestycje w Polanicy Zdroju i przy ulicy Przyjaźni we Wrocławiu oraz projekt budowy domków jednorodzinnych w Żernikach pod Wrocławiem. Spółka czeka obecnie na pozwolenia na budowę w tych lokalizacjach.

_ Chcemy, by wszystkie cztery ruszyły w pierwszej połowie 2009 roku _ - powiedział Feliks.

_ Nastawiamy się na termin około 1 kwietnia - 1 maja. Na pewno chciałbym, aby ruszyły wtedy projekty w Żernikach, Polanicy i przy ulicy Przyjaźni we Wrocławiu _ - dodał.

Zdaniem prezesa, inwestycje powinny być zakończone i oddawane 14 miesięcy później. Inwestycja Pod Fortem w Krakowie, ze względu na jej wielkość ma być podzielona na etapy.

_ W Krakowie planujemy wybudować około 1.000 mieszkań, o powierzchni użytkowej około 50 tys. metrów. Dlatego chcemy podzielić go na etapy. Pierwszy mógłby ruszyć przed wakacjami, a następne byłyby przesunięte o 6 miesięcy _ - powiedział Feliks.

Prezes poinformował, że projekt w Polanicy Zdroju przewiduje wybudowanie około 8 tys. metrów kw. PUM, w Żernikach 5 tys., a we Wrocławiu przy ulicy Przyjaźni 3 tys.

Spółka informowała, że odkłada na później trzy inwestycje: przy ulicy Sokołowskiej w Warszawie, przy katowickim Spodku i na ulicy Robotniczej we Wrocławiu.

_ Wahamy się jeszcze przy projekcie na Sokołowskiej. Jeśli się dowiemy, że banki udzielają kredytu, a w Warszawie rynek zaczyna być wyprzedawany, to zaczniemy _ - powiedział Feliks.

Gant informował, że w 2009 roku planuje rozpocząć trzy projekty komercyjne: w Krakowie, we Wrocławiu i w Bogatyni.

W ofercie Gant Development znajdują się obecnie mieszkania w inwestycjach we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Opolu. Spółka zapowiada, że w tym roku zacznie jeszcze dwie nowe inwestycje we Wrocławiu: Stabłowice oraz Legnicka.

Tagi: gnt, projekty mieszkaniowe, 2009, mieszkania, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz