Notowania

Sfinks podpisał umowę z BOŚ. Ma 10 lat na spłatę kredytu

Właściciel kilku sieci, w tym restauracji Sphinx, podpisał aneks do umowy z Bankiem Ochrony Środowiska. Wydłużył termin spłaty kredytu inwestycyjnego do sierpnia 2028 roku. Zobowiązał się za to do pozyskania 5,5 mln zł ze sprzedaży nowych akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk)
Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining.

- Zmiana warunków umowy kredytowej oznacza istotną poprawę płynności spółki i pozwala nam planować w dłuższej perspektywie rozwój Sfinksa. Dzięki nowym zapisom tylko w ciągu najbliższego roku około 10 mln zł z wypracowanych przez nas środków zamiast na pokrycie rat będziemy mogli przeznaczyć na realizację strategii spółki i budowanie skali działania - komentuje Sylwester Cacek, prezes Sfinksa.

Dodaje, że spółka chce wykorzystać zmieniające się obecnie warunki rynkowe, by zająć mocną pozycję w branży gastronomicznej. Dlatego rozwija z tą myślą sieci, które tworzą komplementarne portfolio marek w różnych segmentach rynku. Do tego prezes nie wyklucza także kolejnych przejęć.

- Jednocześnie finalizujemy wdrażanie strategicznych projektów, które mają pomagać nam w zarządzaniu biznesem. Uzgodniony z BOŚ korzystniejszy harmonogram spłat kredytu oraz zwiększenie kapitałów pozwolą nam sfinansować te plany w zapowiadanej skali - podkreśla Cacek.

Na mocy nowego aneksu Sfinks będzie mieć czas na spłatę kredytu inwestycyjnego do końca sierpnia 2028 roku, co oznacza wydłużenie harmonogramu do 10 lat. Początkowo, od 30 września 2018 do 31 marca 2019 roku spółka będzie regulować miesięczne raty kapitałowo-odsetkowe obniżone do 400 tys. zł, następnie do końca 2021 roku spłacane będą raty odsetkowo-kapitałowe w wysokości 795 tys. zł miesięcznie, a od 31 stycznia 2022 równe raty kapitałowe.

Pomysł na biznes: Restauracja inne niż wszystkie. Nie znajdziesz jej tam, gdzie są turyści

Jednocześnie strony uzgodniły, że do końca 2018 roku Sfinks ma podwyższyć kapitał zakładowy o co najmniej 5,5 mln zł. Zgodnie z upoważnieniem walnego zgromadzenia akcjonariuszy może się to odbyć w drodze emisji nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru, ale z zastrzeżeniem prawa pierwszeństwa do objęcia nowych akcji dla akcjonariuszy, których udział w kapitale wynosi co najmniej 1 proc.

Sfinks Polska zarządza 182 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 67 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 12 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i 2 restauracjami WOOK (segment casual dining), 7 restauracjami Fabryka Pizzy oraz kultowym pubem Bolek w Warszawie i lokalem Lepione & Pieczone (fast casual dining).

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Tagi: gastronomia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2018

AgaLubię u nich jeść.

09-10-2018

fannSfinks nie dla Polaków.Strasznie drogo.Właścicielu Sfinksa! Żydzie Cacyk .Obniż ceny.Byłem i wiem co mówię.Gdańszczanin

09-10-2018

PoznaniakMnie już w Sfinksie nie zobaczą. To nie to co kiedyś.

Rozwiń komentarze (8)
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne