Notowania

peo
09.11.2009 18:49

Gaz System szuka drugiego banku dla terminala LNG

Gaz System do końca listopada powinien wybrać bank, który wspólnie z PKO BP będzie organizował finansowanie budowy terminala gazowego w Świnoujściu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lagereek/iStockphoto)

Gaz System do końca listopada powinien wybrać bank, który wspólnie z PKO BP będzie organizował finansowanie budowy terminala gazowego w Świnoujściu - poinformował w poniedziałek dziennikarzy Jan Chadam, prezes Gaz Systemu.

_ Liczę, że do końca listopada uda nam się wybrać bank, który będzie pracował nad strukturą finansowania budowy terminalu LNG w Świnoujściu _ - powiedział Chadam.

Prezes przypomniał, że Polskie LNG, spółka należąca do Gaz Systemu, wybrała już wcześniej PKO BP, jako aranżera finansowania, ale teraz do tego banku dołączy jeszcze jeden i obie instytucje będą wspólnie organizowały finansowanie projektu.

Chadam podał, że na krótkiej liście banków, które zgłosiły się, aby przygotować finansowanie inwestycji, znalazły się Pekao SA, ING, Societe Generale i Calyon Bank.

Prezes Gaz Systemu powiedział też, że na razie spółka nie poszukuje finansowania dla rozbudowy sieci gazowej.

_ Do końca 2010 roku nie będziemy zajmowali się zadłużaniem pod budowę gazociągów. Te pieniądze będą nam potrzebne dopiero od 2011 roku _ - dodał.

Tagi: peo, pko, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz