Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Get Bank planuje emisję akcji z prawem poboru

0
Podziel się:

Get Bank po zakończeniu procesu rejestracji połączenia z Getin Noble Bank planuje zwołanie walnego zgromadzenia w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 300-400 mln zł w drodze emisji akcji z prawem poboru, poinformował Getin Noble Bank.

Get Bank planuje emisję akcji z prawem poboru
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

*Get Bank po zakończeniu procesu rejestracji połączenia z Getin Noble Bank planuje zwołanie walnego zgromadzenia w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 300-400 mln zł w drodze emisji akcji z prawem poboru, poinformował Getin Noble Bank. *

_ Planowane podwyższenie kapitału ma na celu podniesienie wskaźników adekwatności kapitałowej banku w kontekście jego dalszego dynamicznego rozwoju i jest zgodne z przyjętą przez bank strategią rozwoju na lata 2012-2014 _- podano w komunikacie.

Planowane połączenie Getin Noble Banku z Get Bankiem jest ostatnim etapem przekształceń w grupie Getin Holding, zapoczątkowanych w 2011 r. Przejmującym będzie Get Bank, ale połączony bank zmieni nazwę na Getin Noble Bank.

Oba banki złożyły już wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zgodę na połączenie. Wniosek został złożony na podstawie strategii Get Bank na lata 2012-2014, przyjętej i zatwierdzonej przez zarządy i rady nadzorcze obu banków.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku Getin Noble Bank miał 881,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 342,41 mln zł zysku rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)