Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Są chętni na portfele GetBacku. Trzy konkretne oferty

Trzech, spośród siedmiu wstępnie zainteresowanych inwestorów złożyło oferty nabycia aktywów firmy GetBack. Jak twierdzą władze windykatora, to stwarza szanse na szybszą spłatę zobowiązań wobec posiadaczy obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reklama GetBack S.A Trener/GetBack S.A.)
Z ofertami zapoznała się już rada nadzorcza i wyraziła zainteresowanie dalszymi negocjacjami.

- Na tym etapie nie możemy zdradzić treści otrzymanych ofert, mogę jednak powiedzieć, że wszystkie trzy podmioty złożyły interesujące propozycje, które stanowią poważną alternatywę dla scenariusza realizacji odzysków z obecnych portfeli - wskazuje Przemysław Dąbrowski, prezes GetBack.

Dodaje, że dzięki temu udałoby się szybciej spłacić zobowiązania obligatariuszy, choć ostatecznie to nie zarząd windykatora będzie podejmował decyzje w tej kwestii, tylko rada wierzycieli.

Z ofertami zapoznała się już rada nadzorcza i wyraziła zainteresowanie dalszymi negocjacjami.

"Jeśli rada wierzycieli wyrazi zainteresowanie dalszymi działaniami, kolejnym etapem będzie wybór jednego lub kilku potencjalnych inwestorów, z którymi rozpoczną się negocjacje dokumentacji prawnej" - czytamy w komunikacie.

Klienci GetBacku mogą zgłaszać się do Rzecznika Finansowego

- Naszą rolą było doprowadzenie tego procesu do momentu, w którym rada wierzycieli będzie mogła przejrzeć i ocenić oferty zainteresowanych nabyciem majątku GetBack i cieszymy się, że udało nam się wywiązać z tego zobowiązania - podkreśla prezes Dąbrowski.

Według zapewnień, zakończenie i zamknięcie transakcji przewidywane jest do końca 2018 roku, choć termin ten może ulec przedłużeniu.

Z opublikowanego w piątek przez GetBack raportu finansowego wynika, że na koniec czerwca spółka wyceniała swoje aktywa na 1,8 mld zł. Portfele wierzytelności, które są w kręgu zainteresowania inwestorów, były wtedy warte 1,4 mld zł.

Ich sprzedaż pozwoliłaby na zwrot chociaż części zobowiązań wobec wszystkich osób, które kupiły obligacje GetBack i nie otrzymały należnych im pieniędzy. A mowa o blisko 3,2 mld zł.

Nawet sprzedaż wszystkiego co posiada spółka, nie wystarczy jednak na spłatę zobowiązań. Co z resztą pieniędzy? GetBack chce je oddać w formie akcji.

GetBack do niedawna był jedną z czołowych firm windykacyjnych w Polsce. Spółka popadła jednak w poważne problemy finansowe. Nie dość, że nie ma płynności finansowej to jeszcze w pierwszym półroczu zamiast choćby najmniejszego zysku miała grubo ponad miliard złotych strat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: getback, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2018

pisowiecniech PIS odda to co zabrał sprawa sama się rozwiąże

05-10-2018

MadmaxxxWierzytelności splaxone krążą wiele razy. Tu jest problem

06-10-2018

Barbaraspłaciłam w całości kredyt a GetBack chce ode mnie wyciągnąć pieniądze za rzekomo nie spłacony kredyt i nic do nich nie dociera mam potwierdzoną … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)