Notowania

getin
31.05.2011 18:46

Getin Holding kupił 100 procent akcji Allianz Banku

Dziś nastąpiło zamknięcie i wstępne rozliczenie transakcji zakupu przez Getin Holding akcji Allianz Bank Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Dziś nastąpiło zamknięcie i wstępne rozliczenie transakcji zakupu przez Getin Holding 100 procent akcji Allianz Bank Polska.

Getin Holding kupił 103.060 akcji Allianz Bank Polska o wartości nominalnej 1.000 zł każda i łącznej wartości nominalnej 103.060.000 złotych. Dziś Getin Holding przekazał sprzedającemu 158.835.350 zł na poczet ceny kupna akcji Allianz Bank Polska.

_ Zgodnie z umową, ostateczna cena nabycia akcji banku zostanie określona, jako wartość aktywów netto banku pomniejszona o uzgodnione przez strony pozycje w oparciu o sprawozdanie finansowe banku sporządzone na dzień zamknięcia transakcji, która według wstępnych szacunków emitenta będzie niższa od wyżej wymienionej kwoty przekazanej w dniu dzisiejszym _ - napisano w komunikacie Getin Holding.

_ W takim przypadku nadpłacona przez emitenta kwota ceny nabycia akcji banku zostanie, zgodnie z umową, zwrócona przez sprzedającego emitentowi w terminie do dnia 11 lipca 2011 r. O wysokości ostatecznej ceny nabycia akcji banku emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym niezwłocznie po jej określeniu _ - dodano.

W listopadzie 2010 r. Getin Holding zawarł warunkową umowę kupna 100 proc. Allianz Banku Polska od Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska.

Umowa obejmowała zakup 93.510 akcji banku o łącznej wartości nominalnej 93.510.000 zł. Wartość transakcji, w oparciu o dane z czerwca 2010 r., została ustalona na 140 mln złotych.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: getin, gtn, getin holding, allianz bank, giełda, wiadomości, gospodarka, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz