Notowania

getin noble bank
12.03.2010 09:40

Getin ma zgodę na przejęcie innego banku

Spółka liczy, że dzięki niemu uzyska kilkaset milionów złotych nowej sprzedaży kredytów rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie 100 procent akcji spółki GMAC Bank Polska przez Getin Noble Bank.
_ _

_ Getin Noble Bank SA w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 91/2009 z dnia 09 grudnia 2009 r. o znaczącej umowie nabycia 100 proc. akcji spółki GMAC Bank Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie zawartej pomiędzy emitentem oraz jedynym akcjonariuszem banku, tj. GMAC Inc. z siedzibą w Wilmington Delaware, Stany Zjednoczone Ameryki, informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 08 marca 2010 r. o wyrażeniu zgody na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez emitenta kontroli nad bankiem _ - napisano w komunikacie.

O ziszczeniu się kolejnych warunków zawieszających transakcję (tzn. uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego) oraz o jej zamknięciu bank poinformuje osobnym komunikatem.

Na początku grudnia prezes Getin Holding Krzysztof Rosiński poinformował, że Noble Bank, który kupi 100 akcji GMAC Bank Polska, liczy na kilkaset milionów złotych nowej sprzedaży kredytów rocznie dzięki temu przejęciu. Bank spodziewał się wówczas sfinalizowania transakcji, której wartość szacowana jest na ok. 120 mln zł, w II kw. 2010 roku.

GMAC Bank Polska udziela kredytów na detaliczny i hurtowy zakup nowych i używanych samochodów. Bank oferuje także pośrednictwo w ubezpieczeniach kredytów, wieloletnich ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz komercyjne usługi finansowe.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: getin noble bank, nbl, gtn, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz