Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Getin Noble Bank planuje dwie emisje akcji

0
Podziel się:

Walne Zgromadzenie Getin Noble Bank zwołane na 10 lipca ma upoważnić zarząd do przeprowadzenia dwóch emisji akcji. Przedstawiciele spółki informują, że część środków może być przeznaczona na akwizycje.

Getin Noble Bank planuje dwie emisje akcji
(Getin Noble Bank)

*Walne Zgromadzenie Getin Noble Bank zwołane na 10 lipca ma upoważnić zarząd do przeprowadzenia dwóch emisji akcji, wynika z projektów uchwał. Przedstawiciele spółki informują, że część środków może być przeznaczona na akwizycje. *

_ Podwyższa się kapitał zakładowy spółki o kwotę nie niższą niż 1 zł oraz nie wyższą niż 250.000.000,00 zł w drodze emisji (...) akcji zwykłych nowej emisji, serii J o wartości nominalnej 1 zł _ - czytamy w pierwszej uchwale. W kolejnej uchwale proponuje się emisję akcji serii K na analogicznych warunkach.

Dzień prawa poboru akcji obu nowych emisji ma zostać ustalony na 7 września.

W rozmowie z dziennikiem _ Parkiet _ prezes Krzysztof Rosiński poinformował, że środki z emisji akcji serii J mają być przeznaczone na poprawę współczynnika wypłacalności i dalszy rozwój banku. Środki z emisji akcji K mogą sfinansować akwizycje.

_ Uznaliśmy, że przygotowując prospekt, warto dać sobie możliwość emisji kolejnej serii akcji. Na rynku ostatnio bardzo dużo się dzieje i nie ukrywam, że przyglądamy się temu uważnie i szukamy ciekawych możliwości większych przejęć, jak zwykle jedynie oportunistycznie: atrakcyjna cena oraz perspektywy dużego zarobku. Tak było w przypadku GMAC Banku, Allianz Banku, Link 4 Life. W ciągu kilku miesięcy może się dużo wydarzyć i nie wykluczamy przejęcia jakiegoś atrakcyjnego aktywa. Wtedy właśnie zostanie przeprowadzona druga emisja akcji, aby sfinansować taką transakcji _ - powiedział Rosiński.

Getin Noble Bank miał 166,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 100,01 mln zł zysku rok wcześniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)