Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Getin Noble Bank zwiększy program emisji papierów dłużnych

0
Podziel się:

Wprowadzono m.in. opcję oferowania obligacji w trybie oferty publicznej kierowanej do klientów profesjonalnych lub kierowanej wyłącznie do inwestorów

Getin Noble Bank zwiększy program emisji papierów dłużnych
(Bartosz Krupa/East News)

Rada nadzorcza Getin Noble Bank zgodziła się na zmianę funkcjonującego programu emisji papierów dłużnych zwiększając jego wartość do 2 mld zł z 1,5 mld zł.

W najbliższym czasie bank podpisze z mBankiem znowelizowaną umowę emisyjną.

_ - W ramach uchwalonych zmian zwiększono wartość funkcjonującego programu emisji z 1,5 mld zł do 2 mld zł, z zastrzeżeniem, że do obliczania kwoty programu emisji nie uwzględnia się kwot wykupu z tytułu papierów dłużnych wykupywanych w danym dniu emisji _ - napisano w komunikacie.

Bank podał, że w zmienionym programie m.in. doprecyzowano terminy zapadalności oraz ustalono wartość nominalną nowo emitowanej obligacji na 1000 zł lub wielokrotność tej kwoty.

Wprowadzono również opcję oferowania obligacji w trybie oferty publicznej kierowanej do klientów profesjonalnych lub kierowanej wyłącznie do inwestorów, z których każdy nabywa obligacje o wartości, liczonej według ich ceny emisyjnej z dnia jej ustalenia, co najmniej 100.000 euro.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)