Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giełda zawiesza obrót akcjami dużego ubezpieczyciela

0
Podziel się:

Meiji Yasuda i inni znaczący akcjonariusze ogłosili przymusowy wykup 517.980 akcji TU Europa.

Giełda zawiesza obrót akcjami dużego ubezpieczyciela
(cmeder/iStockphoto)
bEKoTYxx

*Giełda zdecydowała o zawieszeniu notowań akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa ze względu na otrzymanie informacji o planowanym ogłoszeniu przymusowego wykupu akcji spółki. *

Pod koniec czerwca Getin Holding podał w komunikacie, że zawarł z Talanx i Meiji Yasuda porozumienie, na mocy którego spółki zobowiązały się do przeprowadzenia przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Wykupującym akcje będzie Meiji Yasuda.

Strony porozumienia zobowiązały się wówczas do podjęcia wspólnych działań zmierzających do nabycia 517.980 akcji TU Europa, stanowiących 5,48 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki w drodze przymusowego wykupu (_ squezze out _).

bEKoTYxz

Ponadto Talanx zobowiązał się w porozumieniu do głosowania za wprowadzeniem do rady nadzorczej TU Europa jednego przedstawiciela Meiji Yasuda oraz jednego przedstawiciela Getin Holdingu.

Podano też, że Talanx, Meiji Yasuda oraz Getin Holding posiadają łącznie 8.932.020 akcji TU Europa, stanowiących 94,52 proc. akcji w kapitale zakładowym i tyle samo proc. ogólnej liczby głosów na WZ spółki.

[Aktalizacja]

Meiji Yasuda i inni znaczący akcjonariusze ogłosili przymusowy wykup 517.980 akcji TU Europa stanowiących 5,48 proc. głosów na WZ spółki po 193 zł za sztukę - podał w czwartek pośredniczący w wykupie UniCredit CAIB.

bEKoTYxF

Dniem rozpoczęcia przymusowego wykupu jest 19 lipca, a dniem wykupu 25 lipca. Podmioty ogłaszające wykup mają obecnie 8.932.020 akcji spółki, co stanowi 94,51 proc. głosów na jej WZ.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEKoTYya
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)