Notowania

fuzja
15.02.2011 17:03

Giełdy w Nowym Jorku i Frankfurcie łączą siły

Zdaniem amerykańskich mediów, fuzja jest przejawem nasilającej się globalizacji rynków finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pemotret/Dreamstime)

Prowadząca giełdę nowojorską spółka NYSE Euronext poinformowała o swej fuzji z operatorem niemieckiej giełdy we Frankfurcie nad Menem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka Deutsche Boerse przejęła w nowym koncernie 60 procent udziałów.

Nazwa połączonej spółki nie została jeszcze ustalona. Wielu amerykańskich polityków domaga się, by nawiązywała ona nadal od Nowego Jorku jako tradycyjnego ośrodka życia gospodarczo-finansowego USA.

Strona niemiecka obsadziła 10 z 17 miejsc w radzie zarządzającej, ale pierwszym szefem koncernu został oddelegowany z Nowego Jorku Duncan Niederauer. Szef Deutsche Boerse Reto Francioni objął tak jak zapowiadano stanowisko przewodniczącego rady zarządzającej.

Zdaniem amerykańskich mediów, fuzja ta jest przejawem nasilającej się globalizacji rynków finansowych, funkcjonujących praktycznie przez 24 godziny na dobę, jak też słabnięcia roli giełdy nowojorskiej.

W ostatnim czasie coraz więcej transakcji przeprowadzanych jest w sieci przy pomocy brokerów, pracujących w małych firmach poza Wall Street. W ciągu ostatnich 10 lat liczba traderów w NYSE zmniejszyła się z prawie 3 tysięcy do około 1,3 tysiąca. Akcje NYSE spadły o 64 procent od 2006 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/to;bedzie;jedna;z;najwiekszych;gield;swiata,235,0,768491.html) To będzie jedna z największych giełd świata Na połączonych parkietach w Londynie i Toronto notowanych będzie ponad 6700 spółek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t111362.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/drozeje;ropa;na;gieldzie;w;nowym;jorku,111,0,756079.html) Drożeje ropa na giełdzie w Nowym Jorku Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną w reakcji na spodziewany spadek jej zapasów w USA - podają maklerzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t116673.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/motoryzacyjny;gigant;tryumfuje;po;powrocie;na;gielde,152,0,713112.html) Motoryzacyjny gigant tryumfuje po powrocie na giełdę Biały Dom traci kontrolę nad General Motors, ale odzyskuje długi.
Tagi: fuzja, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz