Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gino Rossi stracił na zbyt awangardowej kolekcji

0
Podziel się:

Spółka, po przeanalizowaniu wyników finansowych za trzy kwartały br. oraz danych dotyczących sprzedaży w czwartym kwartale br., obniżyła do 7,5 mln zł z 12,5 mln zł prognozowany skonsolidowany zysk netto na 2007 rok.

Gino Rossi stracił na zbyt awangardowej kolekcji

Spółka Gino Rossi, po przeanalizowaniu wyników finansowych za trzy kwartały br. oraz danych dotyczących sprzedaży w czwartym kwartale br., obniżyła do 7,5 mln zł z 12,5 mln zł prognozowany skonsolidowany zysk netto na 2007 rok.

"Nowa prognoza skonsolidowanych wyników grupy kapitałowej Gino Rossi na rok 2007 zakłada, że przychody ze sprzedaży pozostają na nie zmienionym poziomie 170 mln zł, zysk operacyjny wyniesie 12,5 mln zł, a zysk netto wyniesie 7,5 mln. zł" - podano.

W opublikowanej w dniu 5 marca 2007 roku prognozie zakładano osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w wysokości 170 mln zł, zysku operacyjnego w wysokości 19 mln zł i zysk netto w wysokości 12,5 mln zł.

"Korekta prognozy wynika przede wszystkim z niższej niż przewidywana marży brutto na sprzedaży obuwia, wynikającej z obniżenia cen sprzedawanego obuwia w celu dostosowania ich do wartości rynkowej kolekcji oraz zwiększenia sprzedaży towarów w sklepach outletowych" - czytamy dalej.

_ Zdaniem zarządu tegoroczna kolekcja okazała się zbyt awangardowa i nie uwzględniła tradycyjnych upodobań i przyzwyczajeń polskiego klienta. _"Zarząd podjął już odpowiednie decyzje dotyczące kolejnych kolekcji i jest przekonany, że skutkować one będą wzrostem sprzedaży i osiąganej marży w kolejnych okresach" - zapowiada firma.

Zarząd spółki jest przekonany, że czynniki, które wpłynęły na obniżenie zysku mają charakter przejściowy i dotyczą wyłącznie roku 2007, a plany rozwoju spółki w latach kolejnych zostaną bez zakłóceń zrealizowane, głosi komunikat.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku grupa miała 4,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 4,55 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 128,62 mln zł wobec 83,66 mln zł.

W ujęciu jednostkowym, narastająco w I-III kw. 2007 roku spółka miała 4,62 mln zł zysku netto wobec 4,97 mln zł zysku rok wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)