Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jsw
08.06.2011 15:27

Górnicy z JSW dostaną podwyżki?

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podtrzymuje propozycję wzrostu wynagrodzeń dla pracowników spółki o 5,5 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jsw.pl)

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej może się 10 czerwca spotkać ze związkami zawodowymi. Podtrzymuje propozycję wzrostu wynagrodzeń dla pracowników spółki o 5,5 proc. - poinformował Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

_ - Do spotkania może dojść w piątek wcześnie rano _ - powiedział Zagórowski. Tematem rozmów będzie m.in. kwestia podwyżek wynagrodzeń.

Związkowcy chcą podwyżki płac o 10 proc. Zarząd proponuje 5,5 proc.; dalszy wzrost płac miałby wiązać się z efektywnością pracy.

_ - Z punktu widzenia racjonalnego prowadzenia firmy, tego co się dzieje w naszym otoczeniu, a także z punktu widzenia interesów przyszłych akcjonariuszy zaproponowaliśmy 5,5 proc. wzrostu wynagrodzeń i to jest poziom, który uważamy, że jest racjonalny i o którym będziemy rozmawiać ze stroną społeczną _ - powiedział prezes.

_ - Przedstawiliśmy poziom, który jest przemyślany. Tego poziomu będziemy się trzymać _ - powiedział. Poinformował, że zarząd spółki chce na razie ustąpić w kwestii powiązania podwyżek z efektywnością.

_ - Będzie podwyżka w części stałej pod warunkiem, że model efektywnościowy będziemy wdrażać w drugiej kolejności. O pół roku przesuwamy wdrożenie modelu efektywnościowego, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom strony społecznej _ - powiedział prezes.

Na 9 czerwca związki zawodowe zapowiadały strajki w kopalniach JSW. Związkowcy zdecydowali jednak o ich zawieszeniu i chcą wrócić do rozmów na temat zawarcia porozumień, które mają poprzedzić wprowadzenie firmy na giełdę.

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny JSW. Ma zostać opublikowany jutro.

Prezes Zagórowski poinformował, że na początku przyszłego tygodnia zarząd JSW rozpocznie cykl spotkań z inwestorami. Debiut spółki na GPW planowany jest na 6 lipca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t82356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gorniczy;potentat;w;gronie;blue;chipow;z;gpw,217,0,847321.html) Górniczy potentat w gronie blue chipów z GPW? - Jastrzębska Spółka Węglowa może wejść w skład indeksu WIG 20 w perspektywie kilku miesięcy - poinformował prezes GPW Ludwik Sobolewski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t85180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/masowki;gornikow;przed;gieldowym;debiutem;jsw,11,0,838923.html) Masówki górników przed giełdowym debiutem JSW Związkowcy przed rozpoczęciem każdej zmiany przekazują górnikom informacje dotyczące rozmów w sprawie debiutu giełdowego spółki.
Tagi: jsw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz