Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

GPW ogłosiła skład zarządu kolejnej kadencji. Dwie nowe osoby

GPW ogłosiła skład zarządu kolejnej kadencji. Dwie nowe osoby

Marek Dietl jest stoi na czele giełdy od 2017 roku. Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Marek Dietl jest stoi na czele giełdy od 2017 roku.

Piotr Borowski i Izabela Olszewska uzupełnią skład zarządu warszawskiej giełdy na kolejne cztery lata. Na czele pięcioosobowej grupy w dalszym ciągu będzie stał prezes Marek Dietl.

Rada giełdy, w wyniku postępowań kwalifikacyjnych, podjęła decyzję o powołaniu czterech członków zarządu GPW (plus prezes) na nową kadencję rozpoczynającą się 26 lipca.

Do zarządu wejdzie dwóch członków obecnej kadencji: Jacek Fotek, który pozostanie na stanowisku wiceprezesa ds. finansów, oraz Dariusz Kułakowski - członek zarządu ds. informatyki.

We władzach giełdy znajdą się też dwie nowe osoby, od lat związane z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie i posiadające doświadczenia zawodowe na rynku kapitałowym. Są to Izabela Olszewska - członek zarządu ds. rozwoju biznesu i sprzedaży oraz Piotr Borowski, który został powołany na stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych i regulacyjnych.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty


Izabela Olszewska z rynkiem kapitałowym związana jest od 1992 roku, początkowo jako analityk w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego, a od 1999 roku jako pracownik Giełdy Papierów Wartościowych. Na GPW pełniła różne funkcje menedżerskie w obszarze rozwoju biznesu i sprzedaży, współpracowała z inwestorami i przedsiębiorcami z kraju i zagranicy. Odpowiadała też za poszerzanie oferty produktowej rynku regulowanego i rynków alternatywnych.

Od października 2015 roku jest członkiem rady nadzorczej spółki Bondspot. Sprawowała także funkcje w organach nadzorczych Towarowej Giełdy Energii oraz spółki InfoEngine.

Piotr Borowski pracę na rynku kapitałowym rozpoczął jako makler giełdowy, w latach 1991-2006 pracował w bankach i domach maklerskich na stanowiskach samodzielnych i kierowniczych, w tym od 1993 do 2006 związany był z grupą Kredyt Banku. W latach 2007 - 2016 roku pracował na GPW, m.in. pełniąc funkcje dyrektora działu rozwoju i współpracy regionalnej, relacji inwestorskich i analiz oraz rozwoju rynku kasowego.

Nowe osoby do zarządu dołączą pod warunkiem uzyskania zgód Komisji Nadzoru Finansowego. Władze GPW poinformowały, że stanie się to nie wcześniej niż 1 sierpnia.

Na czele zarządu nowej kadencji pozostanie Marek Dietl. Jego powołanie miało miejsce już wcześniej - 23 kwietnia. Szefuje on giełdzie od 4 stycznia ubiegłego roku - po odwołaniu poprzedniej prezes Małgorzaty Zaleskiej. Kandydaturę Dietla zgłosił wówczas Mateusz Morawiecki - wtedy wicepremier i minister rozwoju i finansów, a obecnie premier rządu.

Przez długi czas Dietl był tylko "pełniącym obowiązki". Dopiero we wrześniu ub. roku dostał zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego i od tego czasu jest już "prawdziwym" prezesem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

zarząd, gpw, kadencja, marek dietl
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
drydeyr
2018-06-13 16:11

Izabela Olszewska - członek zarządu ds. rozwoju biznesu i sprzedaży

po obrotach widać jak wielką pracę wkłada zarząd w rozwuj , kpina jakaś , nawet strony www nie potrafili dopilnować aby była ok
Greed
2018-06-13 11:40
GPW Piramida Rządu ma się dobrze. Jeden wielki oszust