Notowania

giełda
13-06-2018 (09:14)

GPW ogłosiła skład zarządu kolejnej kadencji. Dwie nowe osoby

Piotr Borowski i Izabela Olszewska uzupełnią skład zarządu warszawskiej giełdy na kolejne cztery lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
Marek Dietl jest stoi na czele giełdy od 2017 roku.

Piotr Borowski i Izabela Olszewska uzupełnią skład zarządu warszawskiej giełdy na kolejne cztery lata. Na czele pięcioosobowej grupy w dalszym ciągu będzie stał prezes Marek Dietl.

Rada giełdy, w wyniku postępowań kwalifikacyjnych, podjęła decyzję o powołaniu czterech członków zarządu GPW (plus prezes) na nową kadencję rozpoczynającą się 26 lipca.

Do zarządu wejdzie dwóch członków obecnej kadencji: Jacek Fotek, który pozostanie na stanowisku wiceprezesa ds. finansów, oraz Dariusz Kułakowski - członek zarządu ds. informatyki.

We władzach giełdy znajdą się też dwie nowe osoby, od lat związane z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie i posiadające doświadczenia zawodowe na rynku kapitałowym. Są to Izabela Olszewska - członek zarządu ds. rozwoju biznesu i sprzedaży oraz Piotr Borowski, który został powołany na stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych i regulacyjnych.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Izabela Olszewska z rynkiem kapitałowym związana jest od 1992 roku, początkowo jako analityk w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego, a od 1999 roku jako pracownik Giełdy Papierów Wartościowych. Na GPW pełniła różne funkcje menedżerskie w obszarze rozwoju biznesu i sprzedaży, współpracowała z inwestorami i przedsiębiorcami z kraju i zagranicy. Odpowiadała też za poszerzanie oferty produktowej rynku regulowanego i rynków alternatywnych.

Od października 2015 roku jest członkiem rady nadzorczej spółki Bondspot. Sprawowała także funkcje w organach nadzorczych Towarowej Giełdy Energii oraz spółki InfoEngine.

Piotr Borowski pracę na rynku kapitałowym rozpoczął jako makler giełdowy, w latach 1991-2006 pracował w bankach i domach maklerskich na stanowiskach samodzielnych i kierowniczych, w tym od 1993 do 2006 związany był z grupą Kredyt Banku. W latach 2007 - 2016 roku pracował na GPW, m.in. pełniąc funkcje dyrektora działu rozwoju i współpracy regionalnej, relacji inwestorskich i analiz oraz rozwoju rynku kasowego.

Nowe osoby do zarządu dołączą pod warunkiem uzyskania zgód Komisji Nadzoru Finansowego. Władze GPW poinformowały, że stanie się to nie wcześniej niż 1 sierpnia.

Na czele zarządu nowej kadencji pozostanie Marek Dietl. Jego powołanie miało miejsce już wcześniej - 23 kwietnia. Szefuje on giełdzie od 4 stycznia ubiegłego roku - po odwołaniu poprzedniej prezes Małgorzaty Zaleskiej. Kandydaturę Dietla zgłosił wówczas Mateusz Morawiecki - wtedy wicepremier i minister rozwoju i finansów, a obecnie premier rządu.

Przez długi czas Dietl był tylko "pełniącym obowiązki". Dopiero we wrześniu ub. roku dostał zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego i od tego czasu jest już "prawdziwym" prezesem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, gpw, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2018

GreedGPW Piramida Rządu ma się dobrze. Jeden wielki oszust

13-06-2018

drydeyr[QUOTE] Izabela Olszewska - członek zarządu ds. rozwoju biznesu i sprzedaży [/QUOTE] po obrotach widać jak wielką pracę wkłada zarząd w rozwuj … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)