Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW odpala NewConnect

0
Podziel się:

Już jutro rusza nowy rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pierwszego dnia na NewConnect notowanych będzie pięć spółek.

GPW odpala NewConnect
(PAP/ Leszek Szymański)

Już jutro, 30 sierpnia startuje nowy rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas pierwszych sesji może dojść nawet do 10 debiutów.

Pierwszego dnia do obrotu na pewno trafi 5 spółek (Digital Avenue, S4E i Wrocławski Dom Maklerski, Viaguara oraz Virtual Vision).

Co ciekawe dane o notowaniach w czasie trwania sesji będą dostępne w czasie rzeczywistym w ogólnie dostępnych mediach i serwisach informacyjnych. Nie będzie więc charakterystycznego dla rynku regulowanego piętnasto-minutowego „poślizgu" w podawanych bezpłatnie informacjach.

ZOBACZ TAKŻE:

NewConnect, tani, ale ryzykowny rynekNewConnect będzie funkcjonował w ramach istniejącej i dobrze znanej infrastruktury technologicznej Giełdy (system WARSET).

Na rynku NewConnect obowiązywać będą dwa systemy notowań: system kierowany zleceniami (analogiczny do systemu funkcjonującego na głównym rynku) oraz system kierowany cenami. Możliwe są notowania w systemie ciągłym lub jednolitym z dwoma fixingami.

Jak podaje GPW, „Akcje spółek Digital Avenue, S4E, ViaGuara oraz Wrocławski Dom Maklerski będą notowane na rynku kierowanym zleceniami w systemie notowań ciągłych, a spółki Virtual Vision na rynku kierowanym zleceniami w systemie notowań jednolitych. ". W systemie kierowanym zleceniami działać będzie Animator Rynku, którego rolą będzie animowanie obrotu, czyli dbanie o zachowanie poziomu płynności akcjami danego emitenta.

ZOBACZ TAKŻE: NewConnect wzbudza coraz większe zainteresowanie
Drugim rozwiązaniem, jest wybór rynku kierowanego cenami.

W tym modelu działał będzie Market Maker, którego zadaniem będzie kwotowanie, czyli wystawianie oferty kupna-sprzedaży. Będzie on zawsze stroną każdej transakcji. Decyzję o wyborze systemu notowań podejmuje wyłącznie spółka, chociaż może być ona poprzedzona konsultacją z Autoryzowanym Doradcą.

| Otwarcie sesji na rynku NewConnect w systemie kierowanym zleceniami będzie następowało o godzinie 9.30. Od godziny 10 do 14.30 będą zaś odbywały się notowania ciągłe. Zakończenie notowań będzie następowało o 15. |
| --- |

Rynek NewConnect będzie miał ma swój indeks - NCIndex. Datą bazową indeksu będzie 30 sierpnia 2007 roku, a wartość bazowa (pierwsza wartość indeksu), będzie wynosić 100 pkt. W skład indeksu wejdą wszystkie spółki notowane na NewConnect.

Skład listy uczestników aktualizowany będzie co kwartał o nowe informacje, tak aby indeks najlepiej odwzorowywał koniunkturę w tym segmencie.

W pierwszym okresie notowań wartość indeksu giełda będzie obliczała i podawała do publicznej wiadomości dwukrotnie w czasie dnia sesyjnego - wartość otwarcia o godz. 11:30 oraz wartość zamknięcia, po zakończeniu sesji na rynku NewConnect o godzinie 15:30.

Planowane debiuty spółek na NewConnect
*Nazwa spółki * *Wartość oferty * *Data debiutu * *Cel oferty *
Color Press 8-10 mln zł przełom 2007/08 zakup linii technologicznych
Columb Technologies 2-4 mln zł IV kw. 2007 Rozwój produktu i sieci sprzedaży
Digital Avenue 5,86 mln zł 30 sierpnia Przejęcie udziałów w spółce Medusa i inwestycje
Krynicki Recykling b.d. IV kw. 2007 b.d.
Liquid Fuels 1-2 mln zł 2008 b.d.
Mera Schody 13,7 mln zł III/IV kw. 2007 Powiększenie mocy produkcyjnych
MW Trade 15 mln zł IV kw. 2007 Rozbudowa portfela wierzytelności
Okienko Kasowe b.d b.d. b.d.
S4E 3,4 mln zł 30 sierpnia Sprzedaż akcji przez MCI
Rodan System 10 mln zł wrzesień 207 b.d
SSI 5 mln zł IV kw. 2007 Zwiększenie kapitału obrotowego
Stark Development 10 mln zł IV kw. 2007 Podwyższenie kapitału obrotowego
Telemobile Elektronics b.d. połowa 2008 b.d.
Viaguara b.d. 30 sierpnia b.d.
Virtual Vision b.d. 30 sierpnia budowa ośrodka badawczego
Wrocławski DM 23,2 mln zł 30 sierpnia Rozwój TFI i inwestycje portfelowe
giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)