Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW planuje stworzenie nowych indeksów

0
Podziel się:

WIG30 powstanie w 2012 roku. Tymczasem już w październiku może pojawić się nowy indeks dla kilkuset małych spółek - poinformował Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

GPW planuje stworzenie nowych indeksów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Giełda Papierów Wartościowych może utworzyć indeks WIG30 w 2012 roku, natomiast w tym roku, w październiku, może pojawić się nowy indeks dla kilkuset małych spółek - poinformował Ludwik Sobolewski, prezes GPW. *

_ - Wykluczam, żeby w tym roku powstał indeks WIG30. Wydaje mi się, że jego powstanie jest realne w 2012 roku. Sądzimy, że nie są jeszcze spełnione warunki do powstania takiego indeksu i nadal brakuje spółek o potencjale generowania odpowiednio wysokiego obrotu _ - powiedział Sobolewski podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

_ - Podjęliśmy dzisiaj decyzję, że powstanie nowy indeks dla spółek, które nie są w WIG20, mWIG ani sWIG. Są to relatywnie małe spółki, jest ich ponad 200. Z tych przymiarek wynika, że indeks mógłby pojawić się od 1 października _ - dodał.

Wcześniej GPW rozważała rozszerzenie indeksu WIG20 na WIG30, ale prezes GPW podkreślał, że stanie się to, gdy będzie na rynku większa ilość wysoko skapitalizowanych spółek.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)