Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW zmienia indeksy i uruchamia WIG-deweloperzy

0
Podziel się:

Od poniedziałku GPW rozpocznie obliczanie kolejnego subindeksu sektorowego - WIG-deweloperzy. Indeks będą tworzyć akcje 10 spółek zajmujących się inwestycjami w branży budowlanej.

GPW zmienia indeksy i uruchamia WIG-deweloperzy
(Bartłomiej Zborowski/PAP)

"Po sesji 15 czerwca Giełda przeprowadziła okresowe zmiany portfeli wszystkich indeksów. Od poniedziałku 18 czerwca Giełda rozpocznie również obliczanie kolejnego subindeksu sektorowego - WIG-deweloperzy. Indeks będą tworzyć akcje 10 spółek zajmujących się inwestycjami w branży budowlanej" - podała GPW w komunikacie.

Jak podaje GPW: "Od 18 czerwca w indeksie WIG20 miejsce spółki Netia będzie zajmować PBG. W indeksie mWIG40 spółki PBG i Rafako zostały zastąpione przez walory Netii i Mostostalu Zabrze, zaś indeks sWIG80 zostanie zasilony przez FON, Żurawie, Rafako, IBSystem, Hygienika, TUP oraz Ruch, które zastąpią Mostostal Zabrze, Wawel, Groclin, Amica, Decora, Asseco Slovakia oraz 08Octava. Dodatkowo po 19 czerwca w indeksie sWIG80, 02NFI zostanie zastąpiony przez spółkę Nowa Gala."

Zgodnie z obowiązującymi od marca tego roku zasadami, indeksy giełdowe obejmuje wszystkie spółki o liczbie akcji w wolnym obrocie powyżej 10% i 1 mln EUR i nie znajdujące się w szczególnej sytuacji (np. bankructwo, upadłość). Wszystkie spółki spełniające te warunki znajdą się w indeksie WIG. W sumie po zmianach w portfelach indeksów znajdą się akcje ponad 275 spółek.

"Dodatkowo od poniedziałku 18 czerwca Giełda rozpocznie obliczanie kolejnego subindeksu sektorowego - WIG-deweloperzy. Indeks będą tworzyć akcje 10 spółek zajmujących się inwestycjami w branży budowlanej i będą to 08Octava, BBIDEVNFI, DOM Development, Echo, Gant, GTC, JW Construction, Polnord, Triton i Warimpex.

Pierwsza wartość indeksu WIG-deweloperzy będzie wynosić 6 543,82 czyli 1/10 wartości indeksu WIG na sesji 15 czerwca br." - podała GPW.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)