Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja najmniej wiarygodnym krajem na świecie

0
Podziel się:

Problemy finansowe Grecji nie pozwalają odetchnąć inwestorom. Przez to Wall Street co prawda obroniło się wczoraj przed spadkami, ale optymistów na parkiecie jest coraz mniej.

Grecja najmniej wiarygodnym krajem na świecie
(MPD01605/CC/Flickr)

Przy braku istotnych danych makroekonomicznych wydarzeniem, na którym skupiła się uwaga inwestorów, było wczoraj kolejne obniżenie ratingu dla Grecji. Tym razem agencja S&P obniżyła rating dla tego kraju do najniższego z możliwych. W skrócie oznacza to tyle, że Grecja jest w tej chwili najmniej wiarygodnym krajem, jeżeli chodzi o swoją wypłacalność.

Ta informacja, choć w rzeczywistości nie jest niczym nowym, nie pozwoliła wczoraj jednak inwestorom na nowojorskiej giełdzie wyraźnie odreagować spadków, które trwają już od sześciu tygodni. Dow Jones zyskał symbolicznie 0,04 procent, a S&P500 poszedł w górę o 0,06 procent.

Bankructwo Grecji to nie jedyny pretekst do wyprzedaży akcji na rynku. W tym miesiącu kończy się bowiem druga tura programu skupu obligacji w USA, który w założeniu banku centralnego miał ożywić gospodarkę. I nie dość, że jego efekty są mizerne, to wciąż nie wiadomo, czy Fed zdecyduje się na kolejną turę. Tego być może dowiemy się dopiero w przyszłym tygodniu po posiedzeniu banku centralnego USA, który ma m.in. zajmować się tą kwestią.

Doniesienia o spowolnieniu gospodarczym w USA nie sprzyjają przede wszystkim dużym spółkom przemysłowym. Wczoraj ponad 1 procent straciły koncerny Caterpillar oraz Alcoa notowane w indeksie Dow Jones. Wyróżniły się za to banki. Bank of America oraz JP Morgan zyskały po 1,7 procent, a koncern farmaceutyczny Pfizer poszedł w górę o ponad 2 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t75513.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wall;street;w;dol;w;obawie;o;gospodarke,203,0,846027.html) Wall Street w dół w obawie o gospodarkę Inwestorzy czekają na dzisiejsze wystąpienie prezesa Fed Bena Bernanke. Ich wiara w jego pomoc dla gospodarki jest jednak coraz mniejsza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t38636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/wall;street;w;dol;po;doniesieniach;z;europy,61,0,837181.html) Wall Street w dół po doniesieniach z Europy Przy braku istotnych doniesień z amerykańskiej gospodarki inwestorzy ulegli wczoraj fatalnym nastrojom ze strefy euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)