Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Nice nabyła 100% udziałów Fibar Group, producenta systemu Fibaro

1
Podziel się:

Grupa Nice nabyła 100% udziałów Fibar Group - polskiego producenta systemu smart home Fibaro. Wartość sfinalizowanej transakcji opiewa na 250 mln zł.

Grupa Nice nabyła 100% udziałów Fibar Group, producenta systemu Fibaro
bEKwcPLV

"Transakcja, do której doszło wczoraj w Warszawie, to olbrzymia szansa na dalszy rozwój naszego systemu smart home oraz pozostałych rozwiązań IoT, nad którymi pracują działy R&D w Poznaniu i Zielonej Górze. Zdecydowaliśmy się na ofertę Nice, ponieważ poszukiwaliśmy inwestora, który nie tylko pozwoli marce Fibaro dalej rozwijać się w zaplanowanym przez nas kierunku, ale również zapewni nam środki na dalsze badania i sam skorzysta z naszego zaawansowanego technologicznie know-how. Wzbogaci to również portfolio produktów obu firm" - powiedział CEO Fibar Group Maciej Fiedler, cytowany w komunikacie.

Pozyskanie inwestora strategicznego w postaci Nice pozwoli Fibaro na zaoferowanie jeszcze bardziej spójnego systemu smart home klientom. Dotychczas system współpracował z automatyką do bram garażowych, rolet itp. Dzięki połączeniu sił z włoskim producentem klienci docelowo otrzymają bardziej zintegrowane rozwiązania pozwalające na jeszcze łatwiejszą i wygodniejszą obsługę inteligentnego domu. Przykładowo poprzez integrację produktów Nice i Fibaro w przyszłości będzie można nadawać zdalny, automatyczny dostęp do garażu wybranym autom lokalizowanym przez GPS bądź po numerach rejestracyjnych. Odpowiada to również potrzebom rynkowym - klienci poszukują obecnie jak najbardziej kompleksowych i zintegrowanych rozwiązań z dziedziny automatyki domowej, podano także.

"Dla Fibaro transakcja oznacza również powiększoną sieć dystrybucji produktów i olbrzymią inwestycję w działy R&D oraz moce produkcyjne. Transakcja opiewająca na 250 mln zł to największa inwestycja w branży smart home i IoT dokonana przez grupę Nice" - podsumowano.

bEKwcPLX

Fibar Group to polska firma, działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. Produkowany przez firmę System Fibaro w przeciągu zaledwie kilku lat zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. Fibaro jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce.

Nice S.p.A. jest firmą wyznaczającą standardy na międzynarodowym rynku Home Automation, Home Security i rozwiązań typu smart home. Oferuje kompleksowe rozwiązania automatyki do bram, bram garażowych, systemów zacieniania, systemów parkowania, bezprzewodowych systemów alarmowych oraz zabezpieczeń domowych do budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Wartość eksportu wygenerowanego przez grupę Nice w 2017 r. wynosiła 325 mln euro, co stanowiło ponad 90% całkowitych przychodów grupy.

bEKwcPMy
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Marcin
3 lata temu
tanio się wycenili...myślałem że za mniej niż 1 mld zł tego nie sprzedadzą...Kulczyk w 2015 r. kupił 25% za 35 mln EUR...