Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Prokomu zamknęła 2004 rok zyskiem netto

0
Podziel się:

Grupa Prokomu Software zamknęła 2004 rok zyskiem netto, pomimo straty po trzech kwartałach ubiegłego roku. Wyniki grupy w 2005 roku będą lepsze niż w 2004 roku - poinformował we wtorek dziennikarzy prezes Prokomu Ryszard Krauze.

"Na pewno zakończyliśmy 2004 rok zyskiem netto na poziomie grupy, ale na razie nie mamy dokładnych szacunków" - powiedział Krauze.

Prezes Prokomu dodał, że spodziewa się, iż 2005 rok będzie dla grupy pod względem wyników finansowych lepszy niż 2004.

"Na pewno poprawiamy wyniki na poziomie skonsolidowanym, bo dochodzi konsolidacja pięciu dużych spółek" - powiedział Krauze.

Po trzech kwartałach 2004 roku skonsolidowana strata netto Prokomu wynosiła 11,4 mln zł.

W 2003 roku grupa Prokomu miała 106,2 mln zł zysku netto.

Krauze powiedział, że Prokom skoncentruje się w 2005 roku na porządkowaniu grupy.

"W związku z tym nie planujemy w tym roku nowych przejęć" - powiedział Krauze.

Prezes dodał, że grupa porządkuje swoją działalność w czterech obszarach: w sektorze publicznym (gdzie działają Ster-Projekt i ABG), w finansach i bankowości (Softbank), w systemach bezpieczeństwa (Comp SA) i energetyce (Spin).

Prezes poinformował, że do finalizacji fuzji Ster-Projektu i ABG dojdzie do końca lipca 2005 roku.

Krauze spodziewa się spłaty 100 mln zł zobowiązań Prokomu Investment wobec Prokomu Software do końca września 2005 roku.

Krauze poinformował, że mimo wyłączenia rejestru usług medycznych (RUM) z offsetu jest możliwe, że Prokom będzie budował ten system.

"Jeżeli RUM będzie budowany na bazie starych systemów, to chcielibyśmy razem z Computerlandem brać w tym udział" - powiedział.

Dodał, że decyzja o wyłączeniu RUM z offsetu nie wpłynie w 2005 roku na wyniki grupy, ponieważ projekt miał być realizowany do 2006 roku.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)