Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
26.11.2012 14:50

Grupa Radius jest zainteresowana mniejszościowym pakietem PHN

Grupa ma na swoim koncie realizacje projektów deweloperskich oraz zarządza nieruchomościami komercyjnymi w Warszawie o powierzchni blisko 100.000 m kw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisegagne/iStockphoto)

Działająca w sektorze nieruchomości Grupa Radius jest zainteresowana objęciem mniejszościowego pakietu akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości i udziałem w procesie prywatyzacyjnym spółki w ramach oferty publicznej na GPW.

_ Grupa RADIUS potwierdza swój udział jako firma znajdująca się na czele grupy inwestorów zainteresowanych nabyciem pakietu akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN). W wyniku negocjacji prowadzonych z Ministerstwem Skarbu Państwa oraz osiągnięcia porozumienia w kluczowych kwestiach, skierowaliśmy stosowny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta _ - napisano w komunikacie.

W komunikacie podano, że grupa ma na swoim koncie realizacje projektów deweloperskich oraz zarządza nieruchomościami komercyjnymi w Warszawie o powierzchni blisko 100.000 m kw.

W okresie 1995-2012 grupa uczestniczyła w wielu procesach prywatyzacyjnych. W ramach prowadzonych transakcji przejęła 250.000 m kw. gruntów inwestycyjnych, 80.000 m kw. powierzchni komercyjnych. Obecnie wartość nieruchomości w zarządzaniu Grupy Radius wynosi ponad 750 mln zł.

UOKiK poinformował w ubiegłym tygodniu, że spółka Ringwood Financial Ltd z siedzibą na Cyprze (podmiot z Grupy Radius), złożyła wniosek o zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad PHN.

MSP z kolei podało, że Ringwood jest jednym z potencjalnych inwestorów dla Polskiego Holdingu Nieruchomości. Zgodnie z ostatnimi wypowiedziami przedstawicieli MSP debiut PHN na GPW jest możliwy w I kw. 2013 r., a w ramach IPO część akcji spółki może trafić do funduszu inwestycyjnego specjalizującego się w zarządzaniu nieruchomościami.

Właścicielem 100 proc. akcji PHN jest Skarb Państwa. Oferta PHN obejmować ma wyłącznie akcje sprzedawane przez Skarb Państwa, ofercie nie będzie natomiast towarzyszyć emisja nowych akcji.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z największych pod względem wartości portfela podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Spółka posiada obecnie ponad 150 nieruchomości i ponad 1.100 ha gruntów na terenie całej Polski (m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdańsku i Gdyni).

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi KRS PHN miał w 2011 r. (spółka działa od 25 marca 2011 r., a data rejestracji spółki to 13 kwietnia 2011 r.) 1,47 mln zł zysku netto. Na wynik wpływ miały głównie dywidendy i udziały w zyskach, które w tym okresie wyniosły 4,23 mln zł. Na koniec 2011 r. aktywa PHN miały wartość 2,28 mld zł, a główny składnik aktywów to udziały i akcje w jednostkach zależnych (2,28 mld zł).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz