Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa Ster-Projekt zakłada ponad 10 mln zł zysku w 2005 roku

0
Podziel się:

Warszawska spółka informatyczna Ster-Projekt SA przewiduje, że w 2005 roku grupa osiągnie ponad 10 mln zł zysku netto oraz około 240 mln zł przychodów ze sprzedaży - poinformował PAP członek zarządu spółki Maciej Gawlikowski.

"Jeśli chodzi o grupę, to realne jest, że zysk netto przekroczy w przyszłym roku 10 mln zł, a przychody wyniosą około 240 mln zł, czyli będą 20-proc. wyższe niż zakładane na 2004 rok" - powiedział Gawlikowski.

Dodał, że Ster-Projekt ma już podpisane kontrakty na 2005 rok o wartości około 120 mln zł.

Przeprowadzona restrukturyzacja ma przynieść Ster-Projektowi w 2005 roku 14-16 mln zł oszczędności.

Gawlikowski podtrzymał zapowiedzi, że w czwartym kwartale Ster-Projekt pogłębi jeszcze tegoroczną stratę netto, która po trzech kwartałach przekraczała 20 mln zł.

Jako powód zwiększenia strat spółka podaje konieczność urealnienia wartości posiadanych środków trwałych.

Gawlikowski powiedział, że w lutym lub marcu tego roku WZA Ster-Projektu zdecyduje o ewentualnym połączeniu ze spółką ABG, do tego czasu Ster-Projekt nie podejmie żadnych decyzji dotyczących ewentualnych przejęć.

"Realny termin połączenia Ster-Projektu i ABG to III kwartał 2005 roku" - powiedział Gawlikowski.

Dodał, że Ster-Projekt dzięki fuzji z ABG liczy na zdobycie nowych kontraktów m.in. w sektorze administracji publicznej.

ABG realizuje kontrakty związane z przetargami publicznymi finansowanymi z funduszy PHARE oraz Banku Światowego. Firma zatrudnia ponad 200 osób.

Na 2004 roku ABG prognozuje przychody ze sprzedaży w wysokości 100 mln zł oraz 20 mln zł zysku netto. W spółce ABG ponad 40 proc. akcji posiada Prokom Software SA.

Planowane połączenie Ster-Projektu z ABG odbędzie się przez przeniesienie całego majątku ABG w zamian za akcje, które Ster-Projekt wyda akcjonariuszom ABG.

"Po fuzji Prokom będzie miał około 34 proc. akcji Ster-Projektu" - powiedział Gawlikowski.

Obecnie Prokom Software posiada 11,5 proc. akcji Ster-Projektu.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)