Notowania

efk
16.02.2011 08:13

Grupa Żywiec spodziewa się stagnacji na rynku piwa

To efekt wyższych kosztów produkcji i wzrostu przychodów wywołanych głównie wzrostem cen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Żywiec, materiały prasowe)

To efekt wyższych kosztów produkcji i wzrostu przychodów wywołanych głównie wzrostem cen.

_ W trakcie 2011 spodziewamy się stagnacji na rynku piwa z naciskiem na wyższe koszty produkcji oraz wzrostu przychodów spowodowanym głównie wzrostem cen. Grupa kapitałowa Żywiec w dalszym ciągu koncentruje się na budowaniu marek, poprawie dystrybucji i obsługi klienta oraz satysfakcji konsumenta _ - podano w komentarzu.

Wolumen sprzedaży grupy, łącznie z zewnętrznym portfelem marek, wyniósł 11,9 mln hektolitrów, podczas gdy w 2009 roku było to 12,5 mln hektolitrów.

_ W 2010 roku rynek piwa nadal wykazywał tendencję spadkową, jednak w mniejszym stopniu niż w roku poprzednim. Większa stabilność na rynku walutowym i zmniejszenie kosztów surowców przyczyniły się do poprawy wyników grupy kapitałowej Żywiec, pomimo spadku przychodów. Spadek przychodów spowodowany był głównie obniżeniem wolumenu sprzedaży oraz presją cenową _ - podała spółka.

Zysk netto grupy wzrósł w 2010 roku do 398,9 mln zł z 369,6 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny do 461,1 mln zł z 431,4 mln zł, a przychody spadły do 3,63 mld zł z 3,73 mld zł rok wcześniej.

Spółka poinformowała, że na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zarząd przedstawi propozycję wypłaty dywidendy za 2010 rok.

Tagi: efk, giełda, wiadomości, gospodarka, inwestycje, portfel, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz