Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GUS: Produkcja przemysłowa spadła w lipcu w 23 z 34 działów przemysłu

0
Podziel się:
GUS: Produkcja przemysłowa spadła w lipcu w 23 z 34 działów przemysłu

Spadek produkcji sprzedanej odnotowano w 23 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w lipcu 2016 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Ogółem produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w lipcu br. o 3,4% niższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 3,8%) i o 10,1% niższa w porównaniu z czerwcem br.. Konsensus analityków ankietowanych przez ISBnews wynosił 1,1% wzrostu r/r. Produkcja przedsiębiorstw budowlanych spadła o xx% r/r (oczekiwano spadku o 15,5%).

"W stosunku do lipca ub. roku spadek produkcji sprzedanej odnotowano w 23 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 12,1%, w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 9,1%, w produkcji metali - o 7,9%, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 7,4%, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 7,3%, w produkcji napojów - o 6,4%, chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 6,1%, maszyn i urządzeń - o 5,1%" - czytamy w komunikacie.

Wzrost produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lipcem ub. roku, wystąpił w 11 działach, m.in. w produkcji wyrobów farmaceutycznych - o 10,6%, wyrobów tekstylnych - o 7,5%, mebli - o 7,1% oraz artykułów spożywczych - o 3,1%, podał też Urząd.

"W stosunku do lipca ub. roku spadek produkcji odnotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - o 20,4%, w specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 18,5%, a w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wykonywanie obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 18%" - czytamy dalej.

budownictwo
nieruchomości
forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)