Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mtl
02.07.2013 19:54

Hawe nie przejmie jednak Mediatela

Umowa została rozwiązana za porozumieniem jej stron i jej rozwiązanie nie wywołuje żadnych skutków finansowych dla spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisegagne/iStockphoto)

Hawe rozwiązało umowę inwestycyjną z Mediatelem i Magna Polonia, na mocy której miało przejąć kontrolę nad pierwszą z nich - poinformowało we wtorek w komunikacie Hawe._ _

_ - Umowa została rozwiązana z powodu nieosiągnięcia przez jej strony porozumienia co do zmiany warunków transakcji będącej przedmiotem umowy _ - napisano w komunikacie.

Przedmiotem umowy inwestycyjnej było określenie zasad współpracy stron w zakresie przeprowadzenia transakcji polegającej na podwyższeniu kapitału zakładowego Mediatel w drodze emisji nowych akcji, zaoferowanych do objęcia Hawe, w zamian za wkład niepieniężny w postaci udziałów stanowiących 100 procent kapitału zakładowego spółki zależnej Hawe Telekom Sp. z o.o.

Hawe podało, że umowa została rozwiązana za porozumieniem jej stron i jej rozwiązanie nie wywołuje żadnych skutków finansowych dla spółki.

Prezes Hawe informował we wtorek PAP, że spółka liczy na realizację przejęcia, jednak w razie innego scenariusza ma zidentyfikowane kolejne cele, które pozwolą spółce zrealizować strategiczne cele.

Pod koniec maja Hawe podpisało z NFI Magna Polonia warunkową umowę inwestycyjną, na mocy której przejmie kontrolę nad spółką Mediatel. W komunikacie podano, że Mediatel wyemituje 212.000.000 akcji z ceną emisyjną na poziomie 2 zł, które zostaną zaoferowane Hawe, w zamian 100 procent udziałów w spółce zależnej, Hawe Telekom.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: mtl, 06n, hwe, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz