Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hawe przejmie kontrolę nad Mediatelem

0
Podziel się:

Hawe podpisała z NFI Magna Polonia umowę inwestycyjną, na mocy której przejmie kontrolę nad spółką Mediatel.

Hawe przejmie kontrolę nad Mediatelem
(domin_domin/iStockphoto)

Hawe podpisała z NFI Magna Polonia umowę inwestycyjną, na mocy której przejmie kontrolę nad spółką Mediatel - poinformowała Hawe.

W komunikacie podano, że Mediatel wyemituje 212.000.000 akcji z ceną emisyjną na poziomie 2 zł, które zostaną zaoferowane Hawe, w zamian za wkład niepieniężny w postaci 100 proc. udziałów w spółce zależnej Hawe Telekom Sp. z o.o.

_ - Taka struktura transakcji jest optymalna z punktu widzenia Hawe. Mediatel to bardzo cenne uzupełnienie naszych aktywów. Kompetencje Hawe Telekom oraz Mediatela doskonale się uzupełniają. Dzięki ich połączeniu będziemy mogli bardzo mocno zaistnieć na rynku hurtowym oraz wzmocnić naszą ofertę cross sellingową polegającą na tym, iż Hawe będzie mogło oferować infrastrukturę w zamian za transmisję danych _ - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Witoń, prezes Hawe.

_ - Nasze plany są już sprecyzowane w konkretny plan działań, wokół którego budujemy strategię Grupy Kapitałowej Hawe, którą przedstawimy opinii publicznej w dniu 11 czerwca br. _ - dodał.

Podano również, że realizacja transakcji będzie poprzedzona m. in. badaniem stanu technicznego, prawnego i finansowego Mediatel, dokonaniem wyceny przedmiotu aportu, podjęcia uchwał w sprawie podwyższenia kapitału i zmian w organach Mediatel, a także uwarunkowana uzyskaniem odpowiednich zgód korporacyjnych oraz zgody prezesa UOKiK na dokonanie koncentracji.

Z kolei Mediatel poinformował, że walne zgromadzenie z przedmiotem obrad obejmującym podwyższenie kapitału, ma zostać zwołane na dzień 27 czerwca.

Mediatel jest spółką zależną od NFI Magna Polonia, który ma 59,44 proc. udziałów w kapitale i głosów na jej WZ.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)